‘Medyaya operasyon yapılırsa G-20’yi unutun, skandal olur’

Cumhuriyet gazetesinde Mustafa Halif mahlaslı yazar, dün köşesinde, “Ankara kulislerinde en çok konuşulan konu Babacan’ın Fuat Avni paniği idi” diye yazdı

‘Medyaya operasyon yapılırsa G-20’yi unutun, skandal olur’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP'yle ilgili kulis bilgileri doğru çıkan Twitter jurnalcisi Fuat Avni'nin, “Doğan Medya Grubu'na, SÖZCÜ'ye, Taraf'a el konulacak, Can Dündar casusluktan tutuklanacak” iddialarının hükümet kanadında ‘paniğe' yol açtığı öne sürüldü. Cumhuriyet gazetesinde Mustafa Halif mahlaslı yazar, dün köşesinde, “Ankara kulislerinde en çok konuşulan konu Babacan'ın Fuat Avni paniği idi” diye yazdı ve bu iddiaların ardından Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ‘koşarak', “Sayın Başbakan eğer bu iddialar gerçekse Kasım'da Antalya'da yapılacak, dünya liderlerinin geleceği G20 zirvesini unutun. Gazete ve gazetecilere yapılacak böyle bir operasyon skandal olur” dediğini öne sürdü.
Mustafa Halif'e göre Davutoğlu, “Rahat olun Ali Bey. İnanmayın böyle şeylere. Ciddiye almayın” sözleriyle Babacan'ı rahatlatmaya çalıştı. Ancak Babacan “Cumhurbaşkanımız'ın söylemiyle bu iddialar örtüşüyor. Tedirginim” karşılığını verdi. Söz konusu yazı şöyle devam etti: “Davutoğlu sakinleştirmeye çalıştı ama ikisi de biliyordu ki, Erdoğan'ın ne yapacağı belli olmaz. Ama gazeteciler de yazmaktan, konuşmaktan korkmaz.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...