İstanbul hava trafiğinde yoğunluk yaşanıyor

İSTANBUL'DA etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bazı uçaklar Atatürk Havalimanı'na iniş yapamazken, havada tur atmak zorunda kaldı.

İstanbul hava trafiğinde yoğunluk yaşanıyor

HAVADA ZOR ANLAR… 

İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışı hava ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Atatürk Havalimanı’nda saat 11.00 itibariyle görüş mesafesinin 100 metreye kadar düşmesi ve pistlerin karla kaplanması nedeniyle uçaklar iniş yapamıyor.

TUR ATIYORLAR!

İniş yapamayan uçaklar Marmara ve Karadeniz üzerinde tur atmak zorunda kalırken, bazı uçakların yakıt kritiğine girdiği öğrenildi. Yetkililer yakıt kritiğine giren uçakların inişine öncelik verirken bazı uçakları ise başka havalimanlarına yönlendirileceğini söyledi.

1 SAATTE SADECE 4 UÇAK

Normalde saatte ortalama 60 uçağın iniş yaptığı Atatürk Havalimanı’na bugün 1 saatte sadece 4 uçak indi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda uçak trafiğinde ciddi aksama yaşanıyor. Bu uçaklar, Kuveyt, Cidde, Bahreyn ve Riyad’tan geldi. Normalde havalimanına bir saatlik inen uçak sayısı ortalama 60.

Zaman zaman tipiye çeviren kar yağışı nedeniyle Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ekipleri pistleri kapatarak kar küreme araçları ile temizlik işlemi gerçekleştiriyor.

Sabah saatlerinden itibaren yeniden etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle karla kapanan pistlerin yeniden açılması için Devlet Hava Meydanları İşletmesi kar timi ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Pistlerde devamlı kar temizleme çalışmaları yapılmasına rağmen yoğun tipi nedeniyle pistlerin açık tutulması zorlanıyor.

Deniz ulaşımına da kar engeliDeniz ulaşımına da kar engeli
THY'den 334 iptalTHY’den 334 iptal

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...