O Ses Türkiye 2016 yeni sezon başlıyor! İşte 5. sezon jürileri

O Ses Türkiye 2016 başlıyor. O Ses Türkiye 5. sezonu start alırken jüride değişikliğe gidildi. İşte O Ses Türkiye 2016yeni sezon tanıtımı ve jürileri...

O Ses Türkiye 2016 yeni sezon başlıyor! İşte 5. sezon jürileri

O Ses Türkiye 2016 yeni sezon ne zaman başlıyor belli oldu. TV 8’de yayınlanan Acun Medya tarafından hazırlanan O Ses Türkiye yeni sezonu başlıyor. O Ses Türkiye 5. sezonu için elemeler başladı. O Ses Türkiye 2016 ilk bölümü 4 Ekim’de TV 8 ekranlarında. Peki O Ses Türkiye 2016 jürisinde bu sezon kimler var?

O Ses Türkiye yeni sezonu 4 Ekim Pazar günü start alıyor. Televizyonların en çok izlenen yarışma programı olarak geçen 2016 O Ses Türkiye’de bu sezon jüride bir değişiklik var. O Ses Türkiye’de 3 sezon jüri üyeliği yapan ve yerini geçen sezon Mazhar ve Fuat ikilisine bırakan Murat Boz geri dönüyor.

O SES TÜRKİYE YARIŞMASI VE SEZON BİRİNCİLERİ

O Ses Türkiye, birçok ülkede The Voice adı ile yayınlanan ve 10 Ekim 2011’de Türkiye’de Show TV’de yayınlanmaya başlanan, 2012–2013 sezonu için Star TV ile anlaşan ve 2013–2014 sezonunda Acun Ilıcalı’nın satın aldığı tv8 kanalında yayın hayatına devam eden yapımcılığını Acun Medya'nın, sunuculuğunu Acun Ilıcalı'nın yaptığı, ses yarışması programıdır.

O Ses Türkiye 1. sezonda jüri koltuğunda Hadise, Mustafa Sandal, Murat Boz ve Hülya Avşar oturuyordu. O Ses Türkiye ilk sezonunda Hülya Avşar’ın ekibinden Fatma İşcan; Murat Boz’un ekibinden Oğuz Berkay Fidan; Mustafa Sandal’ın ekibinden, İbrahim Şevki ve Hadise Açıkgöz’ün ekibinden Bihter Erkmen yarıştı. O Ses Türkiye 1. sezonunda kazanan Murat Boz’un takımından Oğuz Berkay Fidan oldu.

O Ses Türkiye 2. sezonunda jüri değişmedi. Finale kalan yarışmacılar arasında Mustafa Sandal’ın takımından Mustafa Bozkurt şampiyon oldu.

3. sezonda O Ses Türkiye jürisinde Mustafa Sandal ile Hülya Avşar’ın yerine Ebru Gündeş ile Gökhan Özoğuz geldiler. O Ses Türkiye finaline kalan 4 isim de Gökhan’ın takımında oldu ve bu dünyada ilk defa oldu. O Ses Türkiye 3. sezonunda kazanan Gökhan’ın takımında Hasan Doğru oldu.

O Ses Türkiye 4. sezonda ise Murat Boz’un yerine Mazhar ile Özkan geldi. O Ses Türkiye 4. sezonunda ipi göğüsleyen kişi Ebru Gündeş’in takımından Elnur Hüseynov oldu.