Sözcü Plus Giriş

Google'ın yeni mesajlaşma uygulaması Allo, geçtiğimiz hafta kullanıcılarla buluşmuştu. Gelen ilk istatistikler uygulamanın çok sevildiğini gösteriyor.

1 milyon kez indirildi

Google Play Store'den 1 milyonda n defadan fazla indirildiği belirtilen uygulamanın Apple Store'deki durumuyla ilgiliyse henüz bir açıklama bulunmuyor. Öte yandan PlayS tore'daki yükleme sayısı bölümü 1-5 milyon aralığına işaret ediyor.

GTA 6 gelmeyecek mi?

Yani Google Allo çok daha fazla indirilmiş olabilir. Google Allo'nun bu hızlı başlangıcı Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram Messenger ve iMessage gibi rakiplerinin gözlerini bu uygulamaya çevirmesini sağlayacak.

Google Allo neler sunuyor?

Grup mesajlaşma, çıkartma paketleri, üzerinde oynayarak fotoğraf gönderimi gibi diğer mesajlaşma uygulamalarıyla ortak özellikler sunan Allo'yu farklı kılan ise yapay zeka destekli Google Asistan entegrasyonu.

Bu entegrasyon sebebiyle uygulama Google sunucularına sohbet kayıtları gibi çeşitli verileri anonim olarak gönderiyor. Şirket, bu verilerin sunucularda sürekli tutulmadığının da altı çiziliyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more