Reklamsız Sözcü

İstanbul Haberi: AK Partili Eker, Batman'da Kürtçe 'Evet' oyu istedi

AK Partili Eker, Batman'da Kürtçe 'Evet' oyu istedi

android-time 16:04
AK Partili Eker, Batman'da Kürtçe 'Evet' oyu istedi
AK Partili Eker, Batman'da Kürtçe 'Evet' oyu istedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, Batman'da esnafla biraraya geldi, Kürtçe, 'Biz evet diyeceğiz' diye seslenerek, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında 'Evet' oyu istedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması çalışmaları kapsamında, Batman'da Zahireciler Sitesindeki esnafla ve Tekstilkent'te çalışanlarla bir araya geldi. Eker, bir dönem bu ülkede Kürtçe şarkıların dinlenilmesinin yasak olduğunu dile getirerek, çocukluk yıllarından Ermenistan'da yayın yapan Erivan Radyosu'nda Kürtçe şarkılar dinlediğini söyledi. Ziyarette Eker, esnafa Kürtçe, referandumda 'Evet' çağrısında bulunarak, şunları söyledi:
"Daha önce Kürtçe şarkı bile dinleyemiyorduk. Küçükken biz Erivan Radyosu'ndan stran dinlerdik, ne kadar acı bir şey, kendi ülkende vatandaşı olduğun ülkende kendi ana dilinde bunu dinleyemiyorduk. 16 Nisan'da bir referandum var. Burada biz Türkiye'nin hükümet sistemi değişmesini istiyoruz. Bu hükümet sistemiyle, Türkiye'nin sorunları kolay çözülmüyor. Referandumda getirmek istediğimiz şey Türkiye'nin hükümet sistemi daha kolay kararlar alabileceği şekle gelmesidir. Daha seri daha kolay, siyasi, idari, iktisadi ve sosyal sorunlarımıza alt yapı sorunlarımızı daha seri daha kısa sürede çözelim istiyoruz. Birbirimizin ayrı düşüncelerine tahammül ederek, birbirimizi benimseyerek, farklılıklarımız, renklerimiz, düşüncelerimiz, örfümüz adetimiz, siyasi düşüncelerimiz farklı olabilir. Ama hepsini birlikte bir arada benimseyerek herkesi kardeş bilerek ve herkesi ve herkesin hukukuna saygı duyarak, kavga etmeden bu sorunları çözmemiz gerekir. Bizim için bu, biz bunu yapmak istiyoruz."

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more