Bursa Haberi: Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde ilk yoğun geçti

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde ilk yoğun geçti

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde ilk yoğun geçti

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi ilk gününde farklı konu ve konuşmacılarıyla yine ekonomi gündemini belirledi. Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş, Garenta Genel Müdürü Özgür Maraş, Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen’in konuşmalarıyla başlayan zirvede, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşekekonomi ile ilgili beklentileri açıkladı.

Zirvenin ilk oturumu olan ‘Sosyal Yatırım: Gençlerin Geleceğe Hazırlanması’ panelinde moderatörlüğü Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp üstlendi. Borusan Holding CEO’su Agâh Uğur, General Electric Türkiye CEO’su Canan Özsoy, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Sabancı Kamışlı, PwC İş Geliştirme Yöneticisi Pelin Ak ve Doha Brookings Enstitüsü Direktörü Tarik Yousef’in konuşmacı olarak katıldığı panelde sosyal yatırımlar sayesinde gençlerin geleceğe hazırlanması ve bu yatırımların gençlik üzerindeki etkisi ele alındı.

Enerji sektörünün geleceğinin masaya yatırıldığı ‘Enerjinin Yarını’ oturumunda ise moderatörlüğü Akkök CEO’su Ahmet Dördüncü gerçekleştirdi. Oturumda Global Resources Partnership Ortağı Sandford G. Henry, SOCAR Türkiye CEO Danışmanı Hayati Öztürk, İran Ticaret Odası Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Danışmanı Mahmood Khaghani, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Yağız Eyüboğlu konuşmacı olarak yer aldı.

Moderatörlüğünü Cisco Genel Müdürü Cenk Kıvılcım’ın üstlendiği oturumda ise Memesy CultureLab Kurucusu Anand Gandhi, Siberia Ortaklarından ve iPhone yaratıcılarından Andy Grignon, Vodafone Türkiye CEO’su ColmanDeegan, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Standford Üniversitesi Kanser Araştırmacısı Jack Andraka, McKinsey Global Institute CEO’su Jacques Bughin ve Amplified Robot Kurucu ve CEO’su Steve Dan teknoloji dünyasının geleceğini tartıştı.

Moderatörlüğü Intel Türkiye CEO’su Yalım Eriştiren tarafından gerçekleştirilen panelde geleceğe yön verecek olan yarının liderleri konuşuldu. Akkök Holding Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Alize Dinçkök Eyüboğlu, BluTV Kurucusu Aydın Doğan Yalçındağ, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Taviloğlu ve Norok Shipping DMCC Genel Müdürü Saoud Ghandour konuşmacı olarak yer aldı.Türkiye ekonomisinin geleceğinin tartışıldığı oturumun moderatörlüğünü ise TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener üstlendi. Oturumda Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, Capital Partners, Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hasan Arat, Value Center Kurucusu Richard Barett, Independent Yazarı SimonCalder ve LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük görüşlerini paylaştı.

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ‘İyi Şirket ve Y Kuşağında Liderlik’ panelinde ise moderatörlüğü Danone Türkiye Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu üstlendi. Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, Coca-Cola Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Bölüm Başkanı Galya Frayman Molinas, Akbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, İş ve Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonu Başkanı Mark Malloch-Brown, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ve Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay’ın konuşmacı olarak katıldığı panelde iyi şirketlerin yönetimi ve Y kuşağına liderlik gibi önemli konular tartışıldı.

Günün son oturumunda ise ‘bankacılık sektöründe gelecek nasıl olacak’ sorusuna cevap arandı. Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, HSBC Türkiye Genel Müdürü Selim Kervancı, Citibank CEO’su Serra Akçaoğlu, Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze ve TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici gibi bankacılık sektörünün önemli isimlerinin hazır bulunduğu panelde Türkiye’de bankacılık sektörünün geleceği konusunda önemli açıklamalarda bulunuldu.Oturumun moderatörlüğünü BNP Cardif CEO’su Cemal Kaşmir üstlendi.

 

DHA

Loading...