Van Haberi: Yaralı asker, Hakkari'de şehit oldu(2)

Yaralı asker, Hakkari'de şehit oldu(2)

Yaralı asker, Hakkari'de şehit oldu(2)

ŞEHİT ASTUSAYA UĞURLAMA TÖRENİ
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi İkiyaka Dağları Düztepe mevkiinde dün helikopterden personel ve malzeme indirilmesi sırasında teröristlerin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Hakkari Devlet Hastanesi'nde şehit olan Teknisyen Astsubay Başşavuş Gökhan Altınalana için Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'nda tören düzenlendi. Törende konuşan Yüksekova 3'üncü Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, "Tümen komutanı olarak şehit olsam dahi, terörle mücadele sonuna kadar devam edecektir. Şehidimizin kanı yerde kalmadı. Dün İkiyaka bölgesinde 22 terörist etkisiz hale getirildi. Bugün de bir başka bölgede 4 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.
Törene, Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Yüksekova 3'üncü Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Durankaya Beldesi Belediye Başkanı Fatih Keskin, Ak Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat, kurum amirleri, asker ve polisler katıldı. Şehit cenazesinin tören alanına getirilmesinin ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Şehit Astsubay Başçavuş Gökhan Altınalana'nın özgeçmişi okundu. Dua okunmasının ardından şehit Altınalana'ın Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi, askerlerin omuzlarında bir süre taşınarak helikoptere bırakılarak memleketi Niğde'nin Bor İlçesi'ne uçakla gönderilmek üzere Van'a gönderildi.
ŞEHİDİMİZİN KANI YEDE KALMADI
Törende konuşan Yüksekova 3'üncü Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, kendisi de şehit olsa bile terörle mücadeleye kararlılıkla devam edileceğini belirterek şöyle konuştu:
"Teknisyen Başçavuşumuz Gökhan Altınalana Hakkari'nin hakikaten zor arazi şartlarında 3 bin 400 rakımlı bölgesinde devam eden operasyonda şehit olduğu ifade edilmişti. Bu bölgede hakikaten kara pilot sınıfında, teknisyen sınıfından olan personelimiz kahramanca mücadele vermektedir. Yani birlikleriyle beraber hakikaten tarihe not düşecek. Onun örneğini beraber gördük. Tabi gönlümüz zaiyat vermek istemiz. Ama alın yazısı buymuş. Arkadaşımız önce yaralandı, sonra da hakkın rahmetine kavuştu. Kanı yerde kalmadı. Bugü itibariyle dün o hakın rahmetine kavuşmadan önce 22 terörist İkiyaka bölgesinde etkisiz hale getirildi. Bugün de bir başka bölgede 4 terörist etkisiz hale getirilerek şehidimizin kanı yede kalmamış oldu. Bu mücadele ben Tümen komutanı olarak şehit olsam dahi bu mücadele sonuna kadar devam edecek. Vatandaşlarımız, her bireyimiz özgür olarak yaşayacaktır. Bunun için Türk Silahlı Kuvvetleri, güvenlik güçlerimiz elinden ne geliyorsa, kendilerine hangi görev tebliğ edilmişse gereğini yerine getirecektir. Şehidimizin ruhu şad olsun. Allah rahmet eylesin"dedi.

 

DHA