Bu tuş ile ATM’leri saniyeler içinde boşaltabilirler! Bu habere dikkat…

ATM'lerde kullanılan klavyelerin bazı durumlarda büyük tehlikeler taşıdığı ortaya çıktı. Yurt dışı kaynaklı haberlere göre Windows XP kullanan tüm ATM'ler Shift tuşu ile saniyeler içinde hacklenebiliyor...

Bu tuş ile ATM’leri saniyeler içinde boşaltabilirler! Bu habere dikkat…

ATM’lerde yer alan güvenlik açığı büyük sorunlara yol açabilir. ATM’lerin işletim sistemlerini güncellemeyi son dakikaya bırakan kurumlar büyük risk altında. Rusya’da Windows XP kullanan ATM’lerin Shift tuşu ile hacklenebildiği ortaya çıktı.

SHIFT TUŞUNA 5 DEFA BASINCA…

Teknolojioku tarafından aktarılan habere göre; QWERTY klavye kullanan eski tip güvenlik açıkları bulunan ATM’lerde Shift tuşana 5 defa üst üste basıldığında yapışkan tuşlar devreye giriyor ve bankanın arayüzünden Windows XP’nin arayüzüne geçiş yapılıyor.

atm-hack-son-dakika-haberleri

TÜM PARAYI ÇEKEBİLİRLER!

Hackerlar Windows XP’nin arayüzünden, ATM’in bilgilerine ulaşıp, hiç kart kullanmadan ATM’deki tüm parayı anında çekebilir. Bu güvenlik açığının önüne geçmek için bankaların Windows XP’deki yapışkan tuşlar özelliğini kapatması gerekiyor.

2017'nın en popüler şifreleri belli oldu! İşte hacker'lara davetiye çıkaran o şifreler İlginizi Çekebilir 2017'nın en popüler şifreleri belli oldu! İşte hacker'lara davetiye çıkaran o şifreler Araç sahipleri dikkat! Hackerlar arabalara dadanıyor... İlginizi Çekebilir Araç sahipleri dikkat! Hackerlar arabalara dadanıyor...
Loading...