Sözcü Plus Giriş

PKK yandaşları Fransa’nın Strazburg şehrini savaş alanına çevirdi!

Terör örgütü PKK yandaşları Fransa'nın Strazburg şehrinde bulunan Avrupa Konseyi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi zorla girmeye çalıştı. Sokakları savaş alanına çeviren terör örgütü yandaşlarından 14'ü gözaltına alındı. Öte yandan Strazburg Emniyeti olaylarla ilgili yaptığı açıklamada 7 jandarmanın yaralandığını duyurdu.

00:10 -
PKK yandaşları Fransa’nın Strazburg şehrini savaş alanına çevirdi!

Terör elebaşı Abdullah Öcalan’ın tutukluluk şartlarını protesto amacıyla Avrupa Konseyi önünde gösteri düzenleyen PKK yandaşları taşkınlık yaparak çevreye saldırdı.

TAŞ VE SOPALARLA SALDIRDILAR

Güvenlik güçlerinin Avrupa Konseyi ve AİHM binalarının bulunduğu caddeyi trafiğe kapattığı gösteride bir grup, Konsey ve Mahkeme binalarına doğru yürüyüşe geçerek burada bekleyen polislere taş ve sopalarla saldırdı.

İLGİLİ HABER4 milyon TL ödülle kırmızı kategoride aranan terörist öldürüldü4 milyon TL ödülle kırmızı kategoride aranan terörist öldürüldü

BİNALARA VE ÇEVREYE HASAR VERDİLER

Fransa’nın yanı sıra Almanya, İsviçre ve diğer çevre ülkelerden gelen PKK yandaşlarının iki kez polis kordonunu aşarak Avrupa Konseyi, AİHM ve çevredeki uluslararası kuruluşların binalarına girmeye teşebbüs ettikleri, bu binalara ve çevreye maddi hasar verdikleri bildirildi.

7 JANDARMA YARALANDI

Strazburg Emniyeti, göstericilerin attığı taş ve tehlikeli cisimler nedeniyle 7 jandarmanın yaralandığını açıkladı.

İLGİLİ HABERABD, PKK'nın elebaşları için 12 milyon dolar ödül koydu!ABD, PKK'nın elebaşları için 12 milyon dolar ödül koydu!

GÖZALTILAR VAR

Fransız polisinin müdahalesiyle karşılaşan yaklaşık 10 terör örgütü yandaşının AİHM’in bahçesine girdiği ve bu kişilerin gözaltına alındığı kaydedildi. Strazburg sokaklarını savaş alanına çeviren göstericilere polisin göz yaşartıcı gaz ve coplarla müdahale ettiği, polise mukavemet gösteren bu kişilerden 14’ünün gözaltına alındığı belirtildi.

İLGİLİ HABERKalın'dan ABD'nin PKK kararına ilk yorumKalın'dan ABD'nin PKK kararına ilk yorum

SEFERLER İPTAL EDİLDİ

Gösterinin düzenlendiği Avrupa Bulvarı yaklaşık bir saat trafiğe kapatılırken, tramvay ve otobüs seferleri de iptal edildi. AA

Son güncelleme: 08:55 03.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more