Sözcü Plus Giriş

ABD’nin yeni Savunma Bakanı Shanahan oldu

ABD Başkanı Trump, Yardımcı Savunma Bakanı Patrick Shanahan'ı Savunma Bakanlığı görevine atadı. Mattis döneminin Savunma Bakan Yardımcısı Patrick Shanahan, 1 Ocak itibarıyla Savunma Bakanlığı görevini vekaleten yürütecek. Kararı ABD Başkanı Donald Trump sosyal medyadan duyurdu.

20:46 -
ABD’nin yeni Savunma Bakanı Shanahan oldu

ABD Başkanı Donald Trump, görevinden ayrılacağı açıklanan ABD Savunma Bakanı Jim Mattis’in yerine Savunma Bakan yardımcısı Patrick Shanahan’ı vekaleten atayacağını duyurdu. Atamaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Trump, şu ifadeleri kullandı:

“Çok yetenekli Savunma Bakan Yardımcısı Patrick Shanahan’ın duyurusunu yapmaktan mutluluk duyuyorum. (Shanahan) 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Savunma Bakan Vekilliği unvanını alacak. Savunma Bakanı Yardımcılığı ve Boeing’te (Amerikan havacılık ve uzay şirketi) görev yapan Patrick, uzun bir başarı listesine sahip. Harika olacak!”

İLGİLİ HABERSon dakika... Erdoğan, Trump'la görüştü!Son dakika... Erdoğan, Trump'la görüştü!

Uzun süredir görevden ayrılacağı iddia edilen Savunma Bakanı Jim Mattis, Trump’ın Suriye’den ayrılma kararının ardından istifa etmişti.

Trump, Twitter’da Mattis’in istifasına ilişkin, “Başkan (Barack) Obama, Jim Mattis’i utanç verici şekilde kovduğunda ona ikinci bir şans verdim. Bazıları yapmamamı söylemişti ama yapmam gerektiğine inanmıştım. İlginç bir ilişki ama (ona) hiç sahip olmadığı kaynakları da verdim. Müttefikler önemlidir ama Amerika’yı suistimal edince değil.” değerlendirmesini yapmıştı. AA


Son güncelleme: 11:57 26.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more