KPSS başvuruları ne zaman bitecek? KPSS başvurusu kaç lira? Memur olmak isteyenler dikkat!

KPSS başvurularının başlamasını bekliyordu ve başvurular geçtiğimiz günlerde başladı. KPSS'ye başvuru yaparak sınavda ilgili kurumlara yerleşecek puanı almak için ter dökecek adaylar başvuru ücretlerini ve başvuru işlemlerini merak ediyor. KPSS başvuruları ne zaman bitecek? İşte memur adayları için kritik bir viraj olan KPSS hakkında merak edilenler...

KPSS başvuruları ne zaman bitecek? KPSS başvurusu kaç lira? Memur olmak isteyenler dikkat!

KPSS başvurusunun nasıl yapılacağına dair ayrıntıları araştırıyor. KPSS başvuruları nasıl yapılacak ve ücretler hangi bankaya yatırılacak sorusu bu kritik sınav öncesi gündemden düşmüyor. Devlete bağlı kurum ve kuruluşlarda memur olarak çalışmak isteyen yüz binlerce kişinin merakla beklediği KPSS ne zaman, KPSS başvurusu nasıl yapılır? Sorularının cevapları…

KPSS BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

KPSS lisans sınavı başvuruları geçtiğimiz günlerde başladı ve 21 Mayıs’a kadar devam edecek. Memur olmanın ilk adımı olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ÖSYM tarafından düzenleniyor. ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2018 KPSS lisans düzeyinde 22 Temmuz, 28 Temmuz ve 29 Temmuz günlerinde sabah ve öğleden sonra uygulanacak.

KPSS ÜCRETLERİ NE KADAR, HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

KPSS başvuru ücreti bu sene 60 lira olarak belirlendi. KPSS sınavına girmek için başvuru yapacak olan adaylar sınav ücreti olarak ödeyecekleri ücretleri nereye hangi bankaya, nasıl ödeyeceklerini merak ediyorlar. Ücretlerin yatırılacağı bankalar; T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası olarak belirlendi.

kpss

ÖNLİSANS İÇİN KPSS TARİHLERİ

Yüksek öğretim kurumlarının, 2 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olan memur adayları ise 2018 KPSS’ye başvurularını 28 Ağustos tarihinde yapmaya başlayacaklar. Yaklaşık iki hafta sürecek başvurular 12 Eylül tarihinde sona erecek. 2018 Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı ise 4 Kasım tarihinde düzenlenecek.

Loading...