Sözcü Plus Giriş

Şans Topu sonuçları açıklandı: 20 Haziran MPİ şans topu çekiliş sonucu büyük ikramiye 7’ye bölündü!

Şans Topu sonuçları açıklandı 20 Haziran Şans Topu çekilişi Milli Piyango İdaresi tarafından noter huzurunda internet üzerinden canlı yayında açıklandı. MPİ, bu hafta büyük ikramiye tutarı olarak 779 bin TL belirledi. Zengin olma hayaliyle kuponlarını dolduran vatandaşlar internet üzerinden 20 Haziran Şans Topu sonucunu haberimizden öğrenebilirler.

Güncellenme: 08:31, 21/06/2018
Şans Topu sonuçları açıklandı: 20 Haziran MPİ şans topu çekiliş sonucu büyük ikramiye 7’ye bölündü!

Büyük ikramiye bu hafta yediye bölündü! Milli Piyango İdaresi, çarşamba akşamlarının eğlencesi Şans Topu çekiliş sonucunu açıkladı.Şans Topu oyununda kazanmanın yolu 5+1 rakamı bilmekten geçiyor. Haftanın talihlisi ve büyük ikramiye tutarı merak ediliyor. İşte 20 Haziran Şans Topu çekiliş sonucu…

20 HAZİRAN ŞANS TOPU SONUCU

MPİ tarafından açıklanan 5+1 şanslı rakamlar şöyle:

4, 9, 13, 21, 26 + 9

sans-topu-mpi

EN SON OYNANAN ŞANS TOPU SONUÇLARI

 

İlginizi ÇekebilirOn Numara sonuçları 18 Haziran: 3'e bölündü! Milli Piyango On Numara çekiliş sonucuOn Numara sonuçları 18 Haziran: 3'e bölündü! Milli Piyango On Numara çekiliş sonucuİlginizi Çekebilir16 Haziran Sayısal Loto sonuçları: İlk devir gerçekleşti!16 Haziran Sayısal Loto sonuçları: İlk devir gerçekleşti!

 

ŞANS TOPU NASIL OYNANIR?

Şans Topu (5+1) oyunu, iki farklı sayı kümesi içerisinden, belirlenen sayıda numara seçilmesi esasına dayanan bir sayısal oyundur. İlk sayı kümesi 1-34 numaradan, ikinci sayı kümesi ise 1-14 numaradan oluşmaktadır. İştirakçiler, ilk sayı kümesinden 5 (beş) adet, ikinci sayı kümesinden 1 (bir) adet numarayı seçerek oyuna katılabileceklerdir. Oyun, yaygın ikramiye verilmesine uygun bir oyundur. Bu nedenle ikramiye grupları fazladır. (5+1)’in bilinme olasılığı diğer oyunlara kıyasla daha yüksektir (1/3.895.584). Oyunda ikramiye grupları, (5+1), (5), (4+1), (4), (3+1), (3), (2+1) ve (1+1) olmak üzere 8 adettir.

ŞANS TOPU’NDA DEVİR KURALI

Milli Piyango İdaresi tarafından 17 Ocak 2017 tarihinde yapılan Şans Topu gibi sayısal oyunlarında devir sayısı ile duyurusu şu şekilde: Sayısal oyunların oyun planları gereği; Sayısal Loto, Şans Topu ve On numara oyunlarında 4.kez büyük ikramiyeyi bilen olmaması halinde büyük ikramiye tutarı bir alt grupta ikramiye bilenlere dağıtılır. Süper Loto oyununda ise devir sınırlaması olmadığı için, altı rakamı doğru tahmin eden çıkana kadar devir devam etmektedir.

Yayınlanma Tarihi:21:19,