Ankara Valiliği: Bomba düzeneği bulguları var

Ankara Valiliği'nden, Çukurambar'daki Vergi Dairesi Başkanlığı'nda meydana gelen patlamada, bomba düzeneği kullanıldığı yönünde bulgular elde edildiği bildirildi.

Ankara Valiliği: Bomba düzeneği bulguları var

Ankara Valiliği yaptığı son dakika açıklamasına göre dün akşam Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Binası önünde meydana gelen patlamada bomba düzeneği bulguların olduğunu olayla ilgili sekiz kişinin de gözaltına alındığını açıkladı.

Son dakika haberi.. Ankara'da şiddetli patlama! Nedeni belli oldu İlginizi Çekebilir Son dakika haberi.. Ankara'da şiddetli patlama! Nedeni belli oldu

Ankara Valiliği’nin açıklaması şöyle;

“1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 20.03'de Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Binası önünde meydana gelen patlamayla ilgili olarak yapılan incelemede, söz konusu patlamanın, bomba düzeneği kullanılarak gerçekleştirildiği yönünde bulgular elde edilmiştir.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ankara Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimlerinin ortak çalışmasıyla, bölgedeki KGYS, PTS ve güvenlik kameraları görüntüleri incelenerek şüpheli erkek bir şahsın beraberinde getirdiği ve bomba düzeneği yüklü olduğu değerlendirilen bir çantayı, Vergi Dairesinin girişine koyduğu ve bomba düzeneğini hazırladığı tespit edilmiştir.

Son dakika haberi.. Ankara'daki patlamada sabotaj ihtimali İlginizi Çekebilir Son dakika haberi.. Ankara'daki patlamada sabotaj ihtimali

Yapılan bu çalışmalar kapsamında, 02/02/2018 günü, sabaha karşı 04.00 sularında, şüpheli şahıs ile birlikte kendisine yardım eden ve aynı araçta bulunan 2 kişi Osmaniye ilinde, diğer 2 kişinin içinde bulunduğu araç ise Adana ilinde yakalanmıştır. Daha sonra bu kişilerle irtibatlı olan, Şırnak ilinden 2 ve Mardin ilinden 2 kişi olmak üzere toplam 8 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

Sahte kimlik taşıyan ve yakalama sırasında ölü olarak ele geçirilen 1991 Mardin Mazıdağı doğumlu Ersen ERTOGAN'ın, PYD’nin kontrolünde bulunan Suriye kırsalında YPS içinde eğitim aldığı ve yasa dışı yollardan ülkemize girdiği değerlendirilmektedir.

Ankara Vergi Dairesi'ndeki patlamanın bilançosu gün ağarınca ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Ankara Vergi Dairesi'ndeki patlamanın bilançosu gün ağarınca ortaya çıktı

Olayla ilgili tahkikat devam etmektedir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi