Bursa’da rehine krizi

Bursa'da sahur vaktinde cezaevi firarisi beraber yaşadığı eşini önce bıçakladı, daha sonra rehin aldı. Yaklaşık 3 saat boyunca teslim olmayan şahıs Müzakereci polisler tarafından ikna edilerek gözaltına alındı. Olay yerine sevk edilen Özel Harekat Polis ekipleri operasyon için evi kuşattı. Ağır yaralanan kadın hastaneye kaldırıldı.

Olay, Bursa’nın merkez Yıldırım İlçesi Hocataşkın Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, yaralama suçundan tutuklu olarak cezaevinde yatan Tarık D., beraber yaşadığı  eşi İclal G.’nin kendisini aldattığını iddia ederek, İzmir Açık Cezaevi’nden firar etti. Bursa’ya imam nikahlı eşinin yaşadığı eve gelen Tarık D., evin kapısının önünde İclal G.’yi sırtından ve bacaklarından bıçakladı. Olay yerine gelen polis ekiplerine teslim olmayan Tarık D., yaralı İclal G.’yi rehin aldı. Burada karısını bıçaklamaya ve darp etmeye devam eden Tarık D., rehineyi de alarak eve girdi.

aw399007_02

ÖZEL HAREKAT HAZIR BEKLEDİ

Polis tarafından bir süre ikna edilemeyen Tarık D. için, Özel Harekat ekipleri ve zırhlı araç olay yerine sevk edildi. Özel Harekat evi ablukaya alarak operasyon için hazır bekledi. Çevik kuvvet ekipleri de vatandaşların linç girişimine karşı mahallede önlem aldı. Müzakereci polisin 3 saati geçen ikna çabaları üzerine ikna olan Tarık D. teslim olunca, ağır yaralı olan ve kan kaybeden İclal G., ambulansla Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ekipler tarafından gözaltına alınan Tarık D., ise sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.
Tarık D. ile İclal G.’nin evde uyuyan 9 aylık Efe isimli bebeği de polis ekipleri tarafından korumaya alındı.

aw399007_08aw399007_03aw399007_10

DHA-İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...