Sözcü Plus Giriş

Gazi Mahallesi’nde iğrenç olay! Kedilerin kuyruklarını kesiyorlar

İstanbul'un Sultangazi ilçesindeki Gazi Mahallesi'nde son günlerde kuyruğu kesilmiş kediler hayvanseverlerin tepkisine neden oldu. Mahalle halkını tedirgin etmeye başlayan olay için birçok vatandaş 'büyü yapmak için kedilerin kuyrukları kesiliyor' iddiasında bulundu.

16:34 -

Son aylarda Gazi Mahallesi’nde kuyruğu kesilmiş sokak kedilerini görenler hayvanlara yapılan işkencenin sorumlularının bir an önce bulunarak, cezalandırılmalarını istiyor.
Mahallede esnaflık yapan Harun İrten “Son zamanlarda mahallemizde hayvanlara yapılan işkencenin haddi hesabı yok. Kuyruğu kesilmiş kedi gördüm. Veterinere götürmek için yaklaştım ama korktuğu için benden kaçtı. 1 ayda kuyruğu kesilmiş 12 tane kedi gördüm. Bunu yapan insan olamaz ” dedi.

Utku Arif Kavak "Muhtemelen büyü yapmak için kedilerin kuyruğunu kesiyorlar" dedi.

Utku Arif Kavak “Muhtemelen büyü yapmak için kedilerin kuyruğunu kesiyorlar” dedi.

Utku Arif Kavak ise, “2 aydır bu konuyu araştırıyoruz. Konunun kedilerin kara ve gri renklerde olmasından dolayı kuyruklarının belli kısımlarının kesilmesi, yer yer komple kesilmesinden dolayı bunun ‘büyü’ olduğu kanaatindeyiz. Yaşadığımız mahalle bu tür vakaları daha önce duyduk. Mahallemizde falcılık yoğun olduğundan dolayı sokak kedilerinin kuyruklarının büyüde kullanıldığını düşünüyoruz” dedi.

Son güncelleme: 18:07 19.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more