Gözler PTT’de! KPSS şartı olmadan PTT personel alımı şartları…

Binlerce kişiye istihdam sağlayacak olan PTT 5 bin personel alımı için başvurular nasıl yapılacak? PTT'ye personel alımı yapılacağını öğrenen vatandaşlar detaylarını merakla araştırıyor. Binlerce insana iş imkanı sağlayacak olan PTT personel alımı için vatandaşlar hangi meslek gruplarında alım yapıldığı sorusuna yanıt arıyor.

Gözler PTT’de! KPSS şartı olmadan PTT personel alımı şartları…

PTT’nin KPSS şartı olmadan personel alımı yapılacağını duyurması birçok vatandaşta heyecan yarattı. PTT tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan 5 bin personel alımı için detayları yayımlayan kurum, adaylarda aranan koşullar hakkında bilgi verdi. PTT AŞ bünyesine, bin 623 postacı, 200 tekniker, 2 bin 625 gişe personeli, 82 avukat, 470 mühendis alımı için sınav başvuruları 21 Mayıs'ta sona erecek. İşte başvuru şartları…

PTT PERSONEL ALIMI NASIL YAPILACAK?

Müjdesi Bakan Arslan tarafından verilen sınavın başvuruları www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacak. Adaylar ilan edilen pozisyonlar için yapılacak yazılı sınavlardan yalnızca birine başvurabilecek.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU EKRANI

taseron-son-gelismeler-iha

SINAV YERLERİ SMS OLARAK GÖNDERİLECEK

Yazılı ve sözlü sınav yeri, tarihi ve saati bilahare açıklanacak olup www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden ilan edilecek ve ayrıca adayların cep telefonlarına bilgi amaçlı SMS gönderilebilecektir.

Yazılı ve sözlü sınavlara adaylar, sınav giriş belgesi ve fotoğraflı ve onaylı T.C. Kimlik Numarasını gösteren bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport) ile girebilecektir. Adaylar yazılı sınav giriş belgesini yazılı sınavı yapacak kurumun internet adresinden T.C. kimlik numarası girerek alacaktır.

Yazılı sınavlar; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 farklı merkezde gerçekleştirilecektir.

ALIM KADROLARI NELERDİR?

PTT 5 bin kişilik kadrosu ile bünyesine, 250 Uzman Yardımcısı, 1623 Postacı, 2625 Gişe ve Büro Görevlisi, 20 Mimar, 200 Mühendis, 82 Avukat, 200 Tekniker olmak üzere toplamda 5 bin kişi alınacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...