HDP’nin yeni eş genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli oldu

HDP’nin 3. Olağan Kongresi’nde Pervin Buldan ve Sezai Temelli eş genel başkanlığa seçilirken Selahattin Demirtaş dönemi resmen sona erdi.

HDP’nin yeni eş genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli oldu

HDP’nin 3. Olağan Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu’nda yapıldı. Eş Genel Başkanlar Serpil Kemalbay ile Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın aday olmadığı kongrede Buldan ve Temelli 823 geçerli oyun tamamını alarak eş genel başkanlığa seçildi.

Demirtaş, birinci sıradan HDP Parti Meclisi üyesi seçildi. Kongrede 1109 HDP delegesinden 837’si oy kullanırken kullanılan oyların 823’ü geçerli sayıldı. Blok liste yöntemiyle yapılan seçimde HDP Eş Genel Başkanları ve Parti Meclisi 823 oyla seçildi

Yeni eş genel başkanı Pervin Buldan, kongre konuşmasında “Saygıdeğer eş genel başkanımız Sayın Demirtaş'tan bu görevi teslim almak benim için onur kaynağıdır” dedi. Buldan emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Türkiye´nin her yerinden gelen halklarımıza, Hepimizin yolu açık olsun. Hep birlikte kazanacağız. Selahattin Başkanın dediği gibi `O gemiyi limana çıkaracağız´” diye konuştu.

Sezai Temelli ise  “Herkes herkese sarılsın. Hepimizin verdiği sözler var. Bu sözleri tutacağız mutlaka kazanacağız” dedi. Ajanslar

DHA-Politika – Türkiye-Ankara – ANKARA, DHA
2018-02-11 18:09:34

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...