Sözcü Plus Giriş

Konya’da okullar tatil mi? 26 Aralık Konya hava durumu tahminleri…

İç Anadolu Bölgesi'nin en önemli şehirlerinden biri olan Konya'yı da kar yağışı yoğun şekilde etkiledi. Dünden beri etkili olan kar yağışı Konya'da beyaz örtü oluşturdu bazı yollar ulaşıma kapandı. Öğrenciler ve velilerin merak ettiği soru cevap buldu ve Konya'da bazı ilçelerde okullar tatil edildi. Konya Selçuk Üniversitesi'nden de tatil açıklaması geldi...

07:37 -

Konya’da okullar tatil mi sorusu yaşanan kar yağışıyla beraber önem kazandı. Konya’da bazı ilçelerde okullar tatil edildi. Konya il Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Konya'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Yunak, Çeltik, Sarayönü, Derbent, Kulu, Ilgın, Tuzlukçu, Akşehir, Doğanhisar, Altınekin, Cihanbeyli ve Kadınhanı ilçelerindeki okullarda 26 Aralık Çarşamba günü eğitime ara verildi.

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ KAR AÇIKLAMASI YAPTI

Selçuk Üniversitesi tarafından alınan kararla, yoğun kar yağışı nedeniyle Aksehir ilçesinde yüksek öğrenim gören öğrenciler için 26 Aralık Çarşamba günü tatil edildi.

kar tatili site:sozcu.com.tr ile ilgili görsel sonucu

KONYA’DA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Meteoroloji Konya Bölge Müdürlüğü, “Dün akşam saatlerinden itibaren Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde genelinde etkili olacak kar yağışlarının yarın (26.12.2018 Çarşamba) gün boyu aralıklarla devam edeceği ve yer yer kuvvetli olarak gerçekleşeceği beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının da 8 ila 12 derece civarında azalmasına bağlı olarak yağış ve sonrasında görülecek kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer tipi sebebiyle ulaşımda aksamalara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” açıklamasını yaptı.

Son güncelleme: android-time 08:08 26.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more