Sözcü Plus Giriş

Kurban Bayramı ne zaman? Kurbanlıklar gelmeye başladı, işte kurbanlık fiyatları…

Kurban Bayramı için geri sayım sürüyor ve Kurban Bayramı'na çok kısa bir süre kaldı. Kurban Bayramında bu sene 9 gün tatil yapılacak. 20 Ağustos Pazartesi Arife, 21-22-23-24 Ağustos günler ise bayram. Haftasonları da eklenince tatil 9 güne çıkıyor. Vatandaşların kurban ibadetini yerine getirmek için alacağı kurbanlıklar ise Anadolu'nun farklı illerinden İstanbul'a gelmeye başladı. İşte Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap ve kurbanlık detayları...

07:57 -
Kurban Bayramı ne zaman? Kurbanlıklar gelmeye başladı, işte kurbanlık fiyatları…

Uzun tatilli Kurban Bayramı gelirken vatandaşlar planlarını şekillendiriyor. Bayrama sayılı günler kala, kurbanlık almak, bayramı en güzel şekilde idrak etmek ya da tatil yapmak isteyenler merak ediyor: Kurban Bayramı ne zaman? Hükümetten gelen açıklama ile vatandaşın yüzü güldü ve 9 günlük tatil için planlar yapılmaya başlandı.

9 GÜNLÜK UZUN BAYRAM GELİYOR! KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramında bu sene 9 gün tatil yapılacak. 20 Ağustos Pazartesi Arife, 21-22-23-24 Ağustos günler ise bayram. Haftasonları da eklenince tatil 9 güne çıkıyor.

KURBANLIKLAR İSTANBUL’A GELMEYE BAŞLADI

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Türkiye'nin çeşitli illerinden yola çıkan kurbanlıklar İstanbul'a gelmeye başladı. Kuzey Marmara Otoyolu Riva mevkiinde oluşturulan Hayvan Sevk Kontrol Noktası'nda canlı hayvan taşıyan araçlar tek tek kontrol edildi.

KURBAN BAYRAMI OTOBÜS BİLETLERİNE TALEBİ ARTIRDI

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla özellikle tatil yörelerine yönelik otobüs biletlerine talep arttı. Bayram süresince 10 milyondan fazla yolcu hedefleyen otobüs firmaları, vatandaşların mağdur olmaması için 10 bin ek sefer düzenleyecek. Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı ve TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi dolayısıyla haziran ayının sektör için kayıp bir ay olduğunu söyledi.

KORSAN BİLETLERE DİKKAT

Vatandaşların, 9 günlük Kurban Bayramı tatilini de fırsat bildiklerini belirten Yıldırım, “Tatil süresince günlük 800-850 bin, 9 günlük bayram tatilini de içine alan 12 günlük süre içinde yaklaşık 10 milyon yolcuya hizmet vereceğiz. Tatil süresince 10 bin ek seferle 450 bin yolcu daha taşınmasını hedefliyoruz.” ifadesini kullandı.

Bilet almayı düşünen vatandaşların acele etmesini isteyen Yıldırım, korsan bilet konusunda da uyarılarda bulundu.

“Vatandaşlarımız sadece otogarlardan kalkan otobüslerin firmalarından bilet alsın.” diyen Yıldırım, mağduriyet yaşanmaması için kayıt altında olmayan taşıtlara binilmemesi gerektiğini vurguladı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more