İşte Volkswagen’in kompakt pick-up modeli!

Volkswagen, Tarok modeliyle birlikte kompakt pick-up segmentine giriş yapıyor. Marka, bu segmentin gelecek yıllarda daha da gelişeceğini ve bu yüzden bu segmentte yer aldıklarını belirtti!

İşte Volkswagen’in kompakt pick-up modeli!

Sao Paulo’da yapılan tanıtımla bu aracın sadece Güney Amerika’da satılacağını düşünebilirsiniz ama Tarok sadece bu bölgede satılmayacak. Brezilya’da yapılan tanıtımda marka, Tarok’un Volkswagen’in küresel pazardaki ürün gamına iyi yönde katkısını olacağını belirtti ancak marka bu konu hakkında fazla da detay vermedi. Araç sadece 2 litrelik, 150 beygir gücü olan benzinli motorla üretilecek. Bu modelle birlikte Volkswagen, General Motors ve Toyota’nın yer aldığı kompakt pick-up segmentinde alternatif model oluşturuyor.

db2018al01991_medium

VW, SUV segmentinde birden fazla modeliyle bir yere sahip oldu. Ancak 2010 yılında üretilen tek pick-up modeli olan Amarok, markanın bu segmentteki tek aracıydı. Bu durumdan dolayı marka dünya çapında bu segmentten istediği payı almak için alternatif modeller üretmeyi planlıyor. Tarok’un ana satış noktası ise Güney Amerika ve Avrupa olacak. Tarok, Ford’un en çok satan pick-up modeli olan F-150’den daha küçük bir gövdeye sahip.

db2018au00867_medium

VW’nin son günlerde açıkladığı Ford ile işbirliği elektrikli araçlar, otonom sürüş ve bu doğrultuda teknolojilerle alakalı. Özellikle pick-up pazarının merkezi olan Amerika’ya bu aracı Avrupa’da ya da Güney Amerika’da üretip satmak ekstra yüzde 25 vergi içeriyor. Volkswagen’in Tarok modelini Kanada haricinde bir lokasyonda üretip Amerika’ya satması bu durumda oldukça zor gözüküyor.

db2018au00868_medium

Tarok modelinde VW’nin Ford ile çalışması maliyetleri düşürecek. 5000mm uzunluğa sahip olan araç, Ranger’dan biraz daha kısa ve Diess’a göre Tanoak konsept modelinin üretim versiyonu gibi. Tarok, Ranger’ın haricinde Chevy Colorado, GMC Canyon, Toyota Tacoma ve Nissan Frontier’e rakip olacak.

db2018au00866_medium