Sözcü Plus Giriş

Herkesin başı dönünce ortaya çıktı: Cenaze evinde esrarlı kek servis ettiler

Almanya'nın Wiethagen kasabasında baş döndüren bir olay yaşandı... Ülkenin kuzeydoğusundaki kasabada düzenlenen cenaze yemeğinde davetlilere esrarlı kek servis edildi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 13:07, 30/10/2019
Herkesin başı dönünce ortaya çıktı: Cenaze evinde esrarlı kek servis ettiler

Almanya’da gerçekleşen bir olay uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu… BBC Türkçe’nin aktardığı habere konu olay, Almanya’nın kuzeydoğusundaki Wiethagen kasabasında gerçekleşti.

Wiethagen’de düzenlenen bir cenaze yemeğine katılan davetlilere yanlışlıkla esrarlı kek ikram edildiği anlaşıldı. Wiethagen’daki bir restoranda düzenlenen cenaze yemeğine katılan davetlilerin, yedikleri keklerden dolayı baş dönmesi yaşadığı açıklandı.

Wiethagen Emniyeti’nin başlattığı soruşturmada, restoran sahibinin kızından davet için kekle hazırlamasını istediği anlaşıldı. Restoran sahibinin 18 yaşındaki kızının, davette servis edilecek keklerin yanında bir de esrarlı kek pişirdiği, annenin ise yanlış tepsiyi restorana götürdüğü ifade edildi. Almanya’da cenaze törenlerinin ardından davetlilere kek ve kahve ikram edilmesi geleneği var.

Olayın Ağustos ayında yaşandığı, ancak hem cenazeye hem de hayatını kaybeden yakınlarının yasını tutanlara saygı göstermek adına olayın kamuoyuna yeni açıklandığı belirtiliyor.

Yayınlanma Tarihi:11:58,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more