Sözcü Plus Giriş

Demokratlar çok kızgın: Erdoğan’a her şeyi verdi

ABD'de Demokratların üst düzey iki ismi dün Ankara'da ABD ile Türkiye arasında varılan Suriye anlaşmasını "hile" olarak nitelendirdi.

Sozcu.com.tr
07:58 -
Demokratlar çok kızgın: Erdoğan’a her şeyi verdi

Temsilciler Meclisi’nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi ve Senato’daki Demokratların lideri Chuch Schumer, yayınladıkları açıklamada mutabakata ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“Anlaşma, Amerika’nın dış politikasına yönelik güvenirliğin altını ciddi şekilde oyuyor ve müttefiklerimize ve benzer şekilde hasımlarımıza sözümüze güvenilmeyeceği yolunda tehlikeli bir mesaj gönderiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan hiçbir şeyden vazgeçmedi. Başkan Trump ona her şeyi verdi.”

Pelosi ve Schumer, gelecek hafta Temsilciler Meclisi’nde Türkiye’ye yaptırımlar öngören ve iki partinin de desteklediği bir karar tasarısını oylamaya sunacaklarını da açıkladı.

Gelecek yıl yapılacak Başkanlık Seçimleri için kampanya yürüten Trump, Dallas’taki bir mitingde Pelosi’ye yanıt verdi.

Trump, “Amerika ne kadar başarılı olursa, bu çılgın Demokratlar o kadar çok nefret ve öfke doluyor. Onlar deli. Onlar deli. Deli Nancy. Şu deli Nancy” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERNYT'tan bomba Türkiye analizi: Anlaşma Türkiye için birçok açıdan...NYT'tan bomba Türkiye analizi: Anlaşma Türkiye için birçok açıdan...
Son güncelleme: 12:29 18.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more