Sözcü Plus Giriş

Ukrayna’da SARS alarmı! Sayı artınca hükümet harekete geçti

Ukrayna genelinde A tipi grip ve SARS virüsünden dolayı yaşanan can kayıplarının artması üzerine hükümet yetkilileri harekete geçti.

19:41 -
Ukrayna’da SARS alarmı! Sayı artınca hükümet harekete geçti

Lviv Sağlık Müdürlüğü Departmanı Başkanı Lübomira Mandzi açıklama yaptığı açıklamada, “Bugün itibariyle ülkemizde ve bölgemizde maalesef hoş olmayan bir durum hakim. A tipi grip ve ölümcül SARS virüsü salgınından dolayı Lviv’de 231 eğitim-öğretim binasında öğrenime ara verildi ve karantina altına alındı” dedi.

İLGİLİ HABERUkrayna'da öldürülen Zeynep, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandıUkrayna'da öldürülen Zeynep, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

ENFEKSİYON KAPANLARIN SAYISI 160 BİN 420

Ayrıca kızamık salgını nedeniyle bazı ilkokul, ortaokul ve liselerin de karantinaya alındığı bildirildi. Ukrayna Sağlık Bakanlığı verilerine göre salgın başladığından beri içinde çocukların da olduğu ölü sayı toplamda 32'ye çıkarken, ülke genelinde enfeksiyon kapanların sayısı ise 160 bin 420 olarak açıklandı.

İLGİLİ HABERUkrayna seçimlerine rekor sayıda gözlemci katılacakUkrayna seçimlerine rekor sayıda gözlemci katılacak

Salgından dolayı gerçekleşen son ölüm vakıası, 9 Şubat tarihinde Vinitsa şehrinde bir tıp öğrencisinin hayatını kaybetmesi sonucu yaşanmıştı. İHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more