Sözcü Plus Giriş

YKS kaç dakika sürecek? YKS ne zaman, saat kaçta yapılacak? İşte sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

Milyonlarca öğrencinin üniversiteye girmek için katıldığı Yükseköğretim Kurumuları Sınavı (YKS) yaklaşıyor. YKS, Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 farklı oturumda gerçekleştirilecek. Sınav yerleri belli olan YKS ne zaman yapılacak? YKS saat kaçta başlayacak? İşte sınav giriş belgesi ve yerleri sorgulama ekranı...

09:36 -
YKS kaç dakika sürecek? YKS ne zaman, saat kaçta yapılacak? İşte sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumuları Sınavı’na (YKS) çok kısa bir süre kaldı. Hem adaylar hem de ÖSYM, YKS için hazırlıklarını sürdürüyor. Tüm yıl sıkı bir şekilde sınava hazırlananlar ise YKS hakkında detaylı bilgileri araştırıyor. Peki 2019 YKS ne zaman yapılacak? YKS sınavı saat kaçta başlayacak? İşte YKS giriş belgesi sorgulama ekranı ve sınav giriş yerleri…

YKS NE ZAMAN, SAAT KAÇTA YAPILACAK?  

– YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT): 15 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika
– YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT): 16 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika
– YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT): 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika

YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI

YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ÇIKARTILIR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 15 ve 16 Haziran’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek adayların sınava giriş belgeleri “http://ais.osym.gov.tr” adresinden açıklandı.

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 15 Haziran’da uygulanacak YKS 1. oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran’da uygulanacak YKS 2. oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

YKS’nin 1. oturumu TYT ve 2. oturumu AYT için adaylar saat 10.00’dan sonra, 3. oturum YDT için saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

YKS SORULARI VE CEVAP ANAHTARI

2018 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) soru ve cevap anahtarına
(http://www.osym.gov.tr/TR,15164/yks-cikmis-sorular.html) bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz…

Son güncelleme: 12:03 12.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more