30 Nisan altın fiyatları: Gram ve çeyrek altın fiyatı düştü mü?

Altın fiyatları güne yatay seyirde başladı. Dolardaki artış ile hızle yükselen altın fiyatlarındaki yükseliş durdu. Peki çeyrek ve gram altın ne kadar? Çeyrek altın 399, gram altın ise 245,85 liradan işlem görüyor.

30 Nisan altın fiyatları: Gram ve çeyrek altın fiyatı düştü mü?

Nisan ayında yükselen altın fiyatları ayın son günü olan 30 Nisan’a durgun başladı. Gram altın bugüne 245,85 lira seviyesinden başladı. Peki çeyrek altın ne kadar? İşte güncel altın fiyatları…

ALTIN FİYATLARI 30 NİSAN

Gram altın: 245,85 lira

Çeyrek Altın: 399 lira

Cumhuriyet altını: 1.640 lira

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ALTIN KAZANCINI KORUDU

Altın fiyatları, ABD merkez bankası Fed’in faiz indirimine gitmek için zemin hazırlamaya yönelebileceği sprkülasyonunun güçlendiği bir ortamda, yatırımcıların dikkatlerini bu haftaki Fed toplantısı öncesi karışık gelen ABD 1. çeyrek büyüme verisine çevirmesi ile birlikte, son yedi haftanın en büyük yükselişini gerçekleştirmesinin ardından bu kazancını korudu.

ABD’de Cuma günü açıklanan 1. çeyrek gayrı safi yurtiçi hasıla (GSYH) verisi yıllıklandırılmış bazda yüzde 3.2 arttı. Bu oran Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tümünün tahminlerinden yukarıda çıktı, ancak bu artış stoklar ve dış ticaretteki artıştan kaynaklandı. Bu iki kalem oldukça volatil seyreder ve yakın bir zamanda büyüme üzerinde baskı oluşturabilir. Fed yetkililerinin, 30 Nisan-1 Mayıs toplantısında, faizi sabit tutarken görünüme dikkat çekmesi bekleniyor.