Sözcü Plus Giriş

Ceren’in ‘bale öğretmenliği’ konuştu: Hayali yarım kaldı

Ordu'da evinin önünde Özgür Arduç isimli psikopat tarafından bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir'in 7 yaşında baleye başlayıp, 2017'de usta öğretici belgesini aldığı kursun yetkilisi Elvin Canik, "Bale öğretmeni olmak istiyordu ama bir melek gibi uçtu gitti. Hayatını sanata adamıştı, sanatın her dalını seviyordu" dedi.

10:23 -
Ceren’in ‘bale öğretmenliği’ konuştu: Hayali yarım kaldı

Ordu’nun Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi’ndeki evinin bulunduğu bina girişinde, kendisini takip eden Özgür Arduç tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülen Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi balerin Ceren Özdemir’in bale hocası konuştu.

7 yaşında, kentteki özel bir bale ve sanat kursunda baleyle tanışan Ceren, bu alanda katıldığı yarışmalarda çok sayıda derece elde etti.

2017’de de usta öğretici belgesini alıp, minik öğrencilerine bale dersi vermeye başladı.

Ceren’in bale eğitmeni Elvin Canik

‘ELİMİZDE BÜYÜDÜ’

Ceren’in baleye başladığı kursun yetkilisi Elvin Canik, acı olayı duyduğunda büyük şok yaşadığını belirterek şunları anlattı:

*Ceren, 7 yaşındayken bale kursumuza geldi. Elimizde büyüyen bir çocuğumuzdu, 10 yıl birlikte çalıştık. 2017 yılında usta öğretici belgesi aldı. Ordu Üniversitesi´nde okuyordu. Söylenecek çok şey yok, bir melek uçtu gitti. Sözün bittiği yerdeyiz. Hepimiz hala şoktayız

Ceren’in baleyi çok sevdiğini söyleyen Canik acı içinde şu cümleleri kurdu;

*Baleyi çok seviyordu, boş zamanlarında bile buraya gelir, bale hocamızdan ders alırdı, burada vakit geçirirdi. Denge çubuğunda saatlerce çalışıyordu. Bale öğretmeni olmak istiyordu ama bir melek gibi uçtu gitti.

Ceren ve hocası Elvin Canik

*Hayatını sanata adamıştı, sanatın her dalını seviyordu. Belki, Türkiye´yi yurt dışında temsil edecek bir balerin olacaktı. Dört yıl önce Tiflis´te düzenlenen bale yarışmasına gitmiştik, dünyanın her yerinden gelen balerinler vardı.

*O yarışmada bizim bale grubumuz birinci oldu, grubun içinde Ceren de vardı. Cerenimiz, bir ceylandı. Ailesi her zaman destek oluyordu, her zaman yanındaydı. Allah, onlara büyük sabır versin. (DHA)

İLGİLİ HABERCeren Özdemir'in katili Özgür Arduç'un kan donduran ifadesiCeren Özdemir'in katili Özgür Arduç'un kan donduran ifadesi İLGİLİ HABERCeren'in katilinin ilk kurbanı 14 yıl önceki dehşeti yaşadı!Ceren'in katilinin ilk kurbanı 14 yıl önceki dehşeti yaşadı!
Son güncelleme: 10:53 07.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more