Sözcü Plus Giriş

İBB Başkanı İmamoğlu’ndan ‘biber gazlı’ 1 Mayıs yürüyüşü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 2013 yılındaki 1 Mayıs kutlamalarına katıldığı ana ait görüntüler ortaya çıktı. O yıllarda CHP Beylikdüzü ilçe başkanı olan İmamoğlu'nun biber gazına maruz kaldığı o görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu.

23:06 -

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 1 Mayıs 2013 tarihinde katıldığı yürüyüş sosyal medyada paylaşıldı.

İLGİLİ HABERİmamoğlu'ndan 'tebrik' çağrısı!İmamoğlu'ndan 'tebrik' çağrısı!

O yıllarda CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kutlamalara katılmıştı. 1 Mayıs kutlamaları için Taksim’e çıkmak üzere yola çıkan CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü’ne engel olmak isteyen polis, biber gazlı, tazyikli su ve sis bombası kullanarak müdahalede bulunmuştu. 2013 yılında CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun da zor anlar yaşadığı ve biber gazına maruz kaldığı anlar kameralara yansıdı.

İLGİLİ HABERİBB'nin Twitter hesabından ilk Ekrem İmamoğlu paylaşımı yapıldıİBB'nin Twitter hesabından ilk Ekrem İmamoğlu paylaşımı yapıldı

KONUŞMA DA YAPMIŞTI

1 Mayıs 2013’te bir konuşma da yapan İmamoğlu, “Talihsiz bir 1 Mayıs yaşandı. Umut ediyorum toplum, emeğin saygı görmediği bu ortama karşı uyanışa geçer ve bu müdahaleyi yapan zihniyete demokratik yollarla cevabını verir” ifadelerini kullanmıştı.

İmamoğlu’nun bu görüntüleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

Son güncelleme: 23:55 18.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more