Sözcü Plus Giriş

Milli Savunma Bakanlığı’nda kritik toplantı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları bir toplantı gerçekleştirdi.

12:46 -
Milli Savunma Bakanlığı’nda kritik toplantı

Milli Savunma Bakanlığı'nda sabahın ilk ışıklarına kadar toplantı yapıldı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki heyet; Barış Pınarı Harekatı'nda gelinen son durumu ve bölgedeki gelişmeleri değerlendirerek, anlık bilgiler kapsamında talimatlar verdi.

Barış Pınarı Harekatı'nı takip eden Akar ve beraberindeki komutanlar, dün gece önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanlığı’nda sabah saatlerine kadar devam eden toplantıya Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yanı sıra; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ve MİT Başkanı Hakan Fidan katıldı. Kuvvet Komutanlarının, harekatın düzenlendiği merkezleri ve bölgedeki birliklerin komutanları ile video konferans yöntemiyle görüşüldüğü toplantıda sahadan gelen son görüntüler de detaylı olarak incelendi. Gelen görüntülerle değerlendirmeler yapılırken, harekatın emniyetle devamı için Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Rus muhataplarla her kademede karşılıklı bilgi akışı da gerçekleştirildi.

İHA

Son güncelleme: 13:01 14.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more