Sözcü Plus Giriş

Mustafa Tuna aday gösterilmedi

Melih Gökçek'in istifasından sonra geçtiğimiz yıl Sincan Belediye Başkanlığı'ndan getirilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna hiçbir ilçeden aday gösterilmedi.

16:27 -
Mustafa Tuna aday gösterilmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen aday açıklama toplantısında, Ankara ilçelerinin tüm adayları açıklandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, yeni dönem için herhangi bir yerden aday gösterilmedi. Tuna için, Ankara’daki aday tanıtım toplantısında sloganlar atıldı. Kulislerde, Tuna'nın Mamak belediye başkan aday olacağı iddia ediliyordu.

İLGİLİ HABERMustafa Tuna, Melih Gökçek'i canlı yayında deşifre ettiMustafa Tuna, Melih Gökçek'i canlı yayında deşifre etti

MUSTAFA TUNA KİMDİR?

Mustafa Tuna 1957 yılında Sivas'ın Şarkışla ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Louisiana State Üniversitesi'nde de yüksek lisans eğitimi aldı. 1998 senesinde de doçent unvanı aldı. Bunun yanında İTÜ Mezunları Eğitim Vakfı Başkanlığı, Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Üyeliği, AGİTPA Türk Grubu Üyeliği ile Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi Üyeliği de yaptı. 2002 yılında yapılan Türkiye genel seçimlerinde de Ankara milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. 2009-2014 yerel seçimlerinde de Sincan belediye başkanı oldu.

Son güncelleme: android-time 16:54 01.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more