Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuru ekranı: Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru detayları…

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları ve detayları belli oldu. Sahil Güvenlik Komutanlığına 27 yaşını bitirmemiş uzman erbaş alımı yapılacak. Ayrıca başvuru şartları arasında askerlik görevini yapıyor veya yapış olmak da yer alıyor. İşte Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuru detayları...

Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuru ekranı: Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru detayları…

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları bugün başladı. Başvuru şartları belli olan Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacak. İşte Basın İlan Kurumu resmi portalı ilan.gov.tr’de yayımlanan Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı ilanı…

UZMAN ERBAŞ ALIMI İLAN DETAYLARI

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK? 

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, 13 Mayıs’ta başlayan başvurular 23 Mayıs tarihinde sona erecek. Adaylar başvurularını “https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlikkomutanligi-is-basvurusu” internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla gerçekleştirebilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
2. En az lise mezunu olmak.
3. 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).
4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.
5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (13 Mayıs 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).
6. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.
7. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.
8. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.
9. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.
10. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.
11. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Mayıs 2019) diğer şartları taşıyor olmak.
İrtibat ve bilgilendirme telefonu: 0 312 416 45 60 (Hafta İçi:09.00-12.30 ve 13.30-18.00 saatleri arasında)