Sözcü Plus Giriş

Çanakkale’de çayda kaybolan araç bulundu! 3 ölü var

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde Menderes Çayı'na uçan ve içinde 4 çocuğun bulunduğu öğrenilen aracın yeri 4 gün süren arama-kurtarma faaliyetleri sonunda tespit edildi. Ekipler tarafından güçlükle çıkartılan aracın içinde 3 ceset bulundu. Çocuklardan birinin son kez annesini arayarak 'Zor durumdayız' dediği ifade edildi.

Mehmet ANDAÇ
19:21 -

Ezine’de 4 gün önce, ilçedeki Akköy istikametine giden bir araç henüz bilinmeyen bir sebep ile Menderes Çayı’na düştü. İlk belirmeler de aracın içinde 2 kişinin olduğunu belirtilse de, dün açıklama yapan Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Batuk arabada 4 çocuğun bulunabileceğini söylemişti.

 

İÇİNDEN 3 CESET ÇIKTI

4 gün süren arama faaliyetleri sonucu bugün akşam saatlerinde, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’ne ait metal detektörlerle yapılan yüzey taraması sonucunda aracın yeri tespit edildi. Daha sonra dalgıçlar çayın içinde yüzerek otomobilin yerini tespit etti. Ekipler tarafından güçlükle çıkartılan aracın içinden 3 ceset bulundu.

ÇAYA DÜŞEN ARAÇ UZUN ARAMALARIN SONUNDA BULUNDU. DHA

ÇAYA DÜŞEN ARAÇ UZUN ARAMALARIN SONUNDA BULUNDU. DHA

SON KEZ ANNESİNİ ARAMIŞ

Öte yandan kaybolan gençlerden Barış Kurt, çaya düşmeden önce son kez annesini arayarak, zor durumda olduğunu ve babasının traktörle gelerek kendilerini çaydan çıkarmalarını istedi. Olay yerine gelen Kurt’un babası çocukları bulamadı. Barış Kurt’un telefonuna o aramadan sonra bir daha ulaşılamadı.

Olay yerinde bekleyen çocukların aileleri acı haberi aldıklarında sinir krizi geçirdi. Olay yerinde bulunan 112 Sağlık ekipleri ailelere ilk müdahaleyi yaptı. İlçe halkından bölgeye yardım için gelen vatandaşlarda acı haber sonrası gözyaşlarına hakim olamadı.

ARAÇTA BULUNAN 3 KİŞİNİN KİMLİĞİ AÇIKLANDI

Araçtan çıkartılan üç cesedin, Ferhat Çil(17), Mehmet Yalçın (16), Batuhan Kızıl’a(17) ait olduğu öğrenildi. Kayıp olan Barış Kurt’un(17) bulunması için başlatılan arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Çaya düşen araçta bulunana çocuklar. DHA

ARAÇTA BARIŞ KURT, FERHAT ÇİL, BATUHAN KIZIL, MEHMET YALÇIN BULUNUYORDU. -DHA

O DETAY ORTAYA ÇIKTI

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde Menderes Çayı’na düşen ve içinde 3 gencin ölü bulunduğu araçtan kahreden detay ortaya çıktı. Sudan güçlükle çıkartılan arabanın ön camlarının olay sonrası açılarak dışarı çıkmaya çalışıldığı, ve kayıp olan bir gencin de buradan dışarı çıktığı öğrenildi. Camlarının yarım açık olduğu gözlemlenen aracın, camlarının tam açılmamasının sebebinin sudan kaynaklı yaşanan kısa devreden kaynaklandığı belirtildi.

arac-dha-123

Aracın camının yarım açık olduğu görüldü.

Son güncelleme: 15:33 12.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more