Sözcü Plus Giriş

Çinli doktor açıkladı! Corona virüsünden korkutan haber…

Çin'de Corona virüsü hakkında araştırma yürüten doktorlar, tedavi edilip hastanelerden taburcu edilen hastalarda virüsün yeniden ortaya çıktığını tespit etti.

20:12 -
Çinli doktor açıkladı! Corona virüsünden korkutan haber…

Wuhan Corona Virüsü Tıbbi Tedavi Grubu Başkanı Profesör Zhao Jianping, COVID-19 testlerinin sonuçlarıyla ilgili endişe verici bulguları açıkladı. Hastaların iki kez negatif çıkan test analizi, taburcu olduktan sonra pozitif hale geldi. Bu hastaların, iki kez enfekte oldukları kaydedildi.

Beijing News'e konuşan Zhao Jianping, bu durumu testlerin kusurları, laboratuvar teknisyenlerinin olası hataları ve bazı hastaların organizmasının özellikleri ile açıkladı. Bununla birlikte, hastalığın nüksetmesi veya yeniden enfekte olup olmadığıyla ilgili kesin bir şey söyleyemedi.

VİRÜS VÜCUTTAN TAMAMEN ÇIKMIYOR OLABİLİR

Jianping'e göre, bunun nedenleri arasında virüsün vücuttan tamamen çıkmadığı ya da yeterli antikor üretilmediği gösterilebilir.

Jianping, tüm hastaların taburcu olduktan sonra 14 gün daha ek karantinaya alınması gerektiğini belirtti.

“HASTALIK DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR AŞAMAYA GEÇTİ”

Sputnik’te yer alan habere göre, Zhao Jianping ayrıca hastalığın seyri hakkında şunları söyledi:

* Başlangıç nispeten yumuşak, fakat 7-10 gün sonra göğüste sıkışma, akciğerde hasar ve yüksek ateşle kritik aşama başlıyor.

* Eğer hasta bu dönemde yeterli tedavi alırsa, sonuç olumlu olabilir. Ancak, Wuhan'daki hastaneler çok kalabalık olduğundan hastalık birçoğu için dönüşü olmayan bir aşamaya geçti.

İLGİLİ HABERDünya Sağlık Örgütü'nden Corona virüsü açıklaması!Dünya Sağlık Örgütü'nden Corona virüsü açıklaması!

 

İLGİLİ HABERO ülkede Corona virüsten ilk ölüm! 'Evlerinizden çıkmayın' çağrısı yapıldıO ülkede Corona virüsten ilk ölüm! 'Evlerinizden çıkmayın' çağrısı yapıldı İLGİLİ HABERCorona virüsü: Ölü sayısı artarken, o gemideki iki kişi hayatını kaybettiCorona virüsü: Ölü sayısı artarken, o gemideki iki kişi hayatını kaybetti
Son güncelleme: 20:14 20.02.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more