Karantinadaki Boris Johnson: Antikor patlaması yaşıyorum

İngiltere Başbakanı Boris Johnson sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, karantinada sağlığının iyi olduğunu ve görevine görüntülü bağlantı ile devam edeceğini belirtti.

Karantinadaki Boris Johnson: Antikor patlaması yaşıyorum

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Brexit Ticaret anlaşmasının görüşmeleri devam ederken Avrupa'yı etkisi altına alan corona virüsü (Covid-19) ile mücadele ediyor.

Başbakan Johnson dün yaptığı açıklamada, Perşembe günü görüştüğü Milletvekili Lee Anderson'ın Covid-19 testinden pozitif sonuç almasının ardından Ulusal Sağlık Sistemi'nin (NHS) 2 hafta karantina tavsiyesine uyarak kendini karantinaya aldığını bildirmişti.

Johnson bugün sosyal medya hesabı üzerinden görüntülü olarak yaptığı açıklamada, “Sağlıklıyım ve kendimi iyi hissediyorum. Antikor patlaması yaşıyorum. Görüntülü iletişim programları üzerinden daha konuşulacak çok şey var” ifadelerini kullandı.

Başbakan Johnson'ın görüntülerde şık giyimi ve güler yüzlü tavırları ise dikkat çekti. İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock yaptığı basın açıklamasında, “Başbakan Johnson iyi durumda ve enerji dolu. Hiç şüphem yok ki, bu hafta görevini görüntülü iletişim programları üzerinden devam edecektir” dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, daha önce Mart ayında Covid-19'a yakalandığı sıra hastalığını ciddiye almadan görevine devam etmeye çalışmıştı. Bunun ardından Johnson'ın durumu ağırlaşarak yoğun bakımda oksijen maskesi kullanmak zorunda kalarak, neredeyse 1 aya yakın bir süre görevinden uzak kalmıştı. (İHA)

İngiltere'den Covid-19 aşısı hamlesi: 6 bin kişi katılacak İlginizi Çekebilir İngiltere'den Covid-19 aşısı hamlesi: 6 bin kişi katılacak

6 maddede salgını yönetemeyen İngiltere'de son durum İlginizi Çekebilir 6 maddede salgını yönetemeyen İngiltere'de son durum

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Başbakan Corona Covid-19 haberler İngiltere Ölüm Perşembe Sağlık Sağlık Bakanı sosyal medya
Loading...