O ülkede Corona virüsten ilk ölüm! ‘Evlerinizden çıkmayın’ çağrısı yapıldı

Güney Kore’de Corona virüsünden ilk ölüm gerçekleşti. Daegu kentinin belediye başkanı Kwon Young-jin, kentte yaşayan 2,5 milyon kişiye 'evlerinizden çıkmayın' uyarısı yaptı.

O ülkede Corona virüsten ilk ölüm! ‘Evlerinizden çıkmayın’ çağrısı yapıldı

Güney Kore’de virüsten ilk ölüm vakası yaşanırken, ülkenin dördüncü büyük kenti olan Daegu kentinin belediye başkanı Kwon Young-jin, kilisede yapılan bir ayinden sonra 40 yeni vaka çıkmasının ardından kentin 2.5 milyon sakinini evlerinden dışarıya çıkmamaya çağırdı. Kilisedeki ayine katılan bin kişiden 90’dan fazlasında virüs tespit edildiği bildirildi.

DW Türkçe’de yer alan habere göre, Güney Kore’deki Daegu kentinde alışveriş merkezleri ve sinema salonları boş ve genellikle hareketli şehir merkezindeki sokaklar sakin.

Güney Kore Sağlık Bakan Yardımcısı Kim Kang-lip durumun “çok ciddi” olduğunu söyledi. Güney Kore’de şu ana kadar toplam 104 vaka tespit edildiği bildiriliyor.

Son dakika... Corona virüsünde ölü sayısı artıyor: Yürekleri burkan görüntü İlginizi Çekebilir Son dakika... Corona virüsünde ölü sayısı artıyor: Yürekleri burkan görüntü

 

Son dakika... İran'da üç kişide daha corona virüsü tespit edildi İlginizi Çekebilir Son dakika... İran'da üç kişide daha corona virüsü tespit edildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çin Corona coronavirüs Dünya Güney Kore haberler İran Kore Ölüm Sağlık Sağlık Bakanlığı sinema son dakika TÜRKÇE
Loading...