Sözcü Plus Giriş

Deprem bölgesinde okullar tatil olacak mı?

Elazığ ve Malatya'da peş peşe yaşanan şiddetli depremlerde 41 vatandaşımız hayatını kaybederken, 1607 kişi de yaralandı. Depremde birçok bina da hasar aldı. Hasar alan binaların arasında okullar da yer alıyor. Peki bu okullar 15 tatilin bitmesinin ardından eğitim-öğretime devam edecek mi? İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamaları...

08:12 -
Deprem bölgesinde okullar tatil olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Elazığ'da birkaç okulumuzda ciddiye alınacak hasarlar var ama yıkım şeklinde değil. Bu okulların, okul açıldığında eğitime hazır olup olmayacağı hakkında birkaç güne kadar netlik kazanacak. Bu konuyu yüzeysel değerlendirme değil de derinlemesine bir çalışmayla belirlemek istiyoruz. Son kararı Valilik kanalıyla belirledikten sonra kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Elazığ'da yaşanan 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası valilik raporu doğrultusunda eğitimde aranın konuşulacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel bir televizyon kanalında Elazığ depremi ve bölgede yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Deprem haberini aldıktan hemen sonra Elazığ'a giderek bölgede çalışmalarda bulunan Bakan Selçuk, İstanbul'da Sabancı Öğretmenevinden yapılan yayın sırasında Elazığ'da birkaç okulun ciddi manada hasar gördüğünü söyleyerek, Valilik tarafından yapılan çalışmalar sonucunda çıkan rapora göre eğitime başlanacağını söyledi.

AÇIKLAMA GELDİ TATİL UZADI

Deprem bölgesinde çalışmalarını sürdüren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ’ın tamamında, Malatya’nın ise 4 ilçesinde okulların yarı yıl tatilinin uzatıldığını açıkladı. İlk öğretim okulları ve liselerin 10 Şubat’ta açılacağını dile getiren Soylu, daha önce sınavları ertelenen Elazığ Fırat Üniversitesi’nin  ise 17 Şubat’ta açılacağını duyurdu.

Son güncelleme: 13:00 29.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more