Saros’taki yangın otomobil kazasından sıçramış!

Saros Körfezi’nde bugün meydana gelen orman yangınının trafik kazasından kaynaklandığı açıklandı. AKP’li Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yangın bölgesinde sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparken trafik kazası sonucu yanan bir otomobilden sıçrayan alevlerin ormanlık alanda yangına neden olduğunu söyledi. Yangın Keşan ve Gelibolu’dan bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri ve helikopter ile söndürüldü.

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Adilhan köyü ile Edirne'nin Keşan ilçesi arasında bugün saat 15:15'te meydana gelen orman yangınının trafik kazası nedeniyle başladığı açıklandı. Korudağ bölgesinde meydana gelen trafik kazasında bir otomobil alev alırken otomobilden ormana sıçrayan alev orman yangınına neden oldu.

KEŞAN İLE GELİBOLU'DAN EKİPLER SEVK EDİLDİ

Saros Körfezi'nin eteklerinde başlayan yangını vatandaşlar Alo 177 Orman Yangın İhbar Hattı'na ihbar ederken bölgeye Keşan ve Gelibolu'dan itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yanan aracı ve ormana sıçrayan yangını söndürdü. Yangının söndürülmesinin ardından ekipler bölgede soğutma çalışmaları gerçekleştirdi.

BELEDİYE BAŞKANI CANLI YAYINDA ANLATTI

Yangının başlamasının ardından bölgeye giden AKP'li Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayın ile yangında yaşananları anlattı. Helvacıoğlu, orman yangınının trafik kazası nedeniyle meydana geldiğini açıklarken trafik kazasında otomobilde bulunan bir bebeğin ise son anda kurtarıldığını söyledi. Yangın bölgesindeki itfaiye ve helikopter ekiplerinin çalışmalarını canlı yayında gösteren Helvacıoğlu, yangında bir kasıt bulunmadığını belirtti.

FSRU PROJESİ İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Saros Körfezi, Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. tarafından yapılması planlanan FSRU Liman ve Boru Hattı Projesi ile gündeme gelmişti. Saros Körfezi'nde 15 Temmuz Çarşamba günü de Sazlıdere köyüne yakın bir bölgede orman yangını çıkmıştı. Yangında yaklaşık 100 dönümlük orman arazisi zarar görmüştü.

Saros'ta tartışmalı bölgede orman yangını çıktı İlginizi Çekebilir Saros'ta tartışmalı bölgede orman yangını çıktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...