Çağlayan’da adliye önünde silahlı saldırı

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde bir cinayet davasından çıkan müşteki yakınları sanık yakınına ateş açtı. Canını kurtarmak isteyen sanık yakını polise sığındı. Polis silahlı saldırganları yakalamak için havaya ateş açtı. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

Hayati ARIGAN
Damla GÜLER

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen bir cinayet davasının ilk duruşması sabah saatlerinde de gergin başladı. Sanık yakınları ve müştekiler duruşmanın başında birbirlerine saldırdı.

Mahkeme başkanı duruşma salonunda olay çıkaran taraflar hakkında işlem yapılması ve duruşma sonrası ifadelerinin alınması için talimat verdi.

Silah seslerinin duyulmasının ardından polis teyakkuza geçti.

SANIK YAKINLARI POLİSE SIĞINDI

Duruşma sonunda ise iki taraf adliye önünde karşılaştı. İddiaya göre müşteki yakınlarından 4 kişi, bir sanık yakınını görünce silahını çekerek ateş etmeye başladı.

Sanık yakını kurşunlardan kaçmak için adliye önünde tedbir amaçlı bekleyen çevik kuvvet polislerinin beklediği alana sığındı. Saldırganların polislere doğru da birkaç kez ateş etmesi sonrası polis havaya ateş açtı.

KAÇMAYA ÇALIŞTILAR

Polisin ateş açması sonucu kaçmaya çalışan saldırganlar polis tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili yakalanan 5 kişi ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

MİT şehidini ifşa davasında savunmalar alınıyor İlginizi Çekebilir MİT şehidini ifşa davasında savunmalar alınıyor