Türkiye ile İran arasında Corona virüsü görüşmesi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran'ın Ankara Büyükelçisi Mohammad Farazmand ile görüştüğünü duyurdu. Twitter hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, görüşmede Corona virüsü konusunun da ele alındığını açıkladı.

Türkiye ile İran arasında Corona virüsü görüşmesi!

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

* İran Ankara Büyükelçisi saygıdeğer Mohammad Farazmand'i Bakanlığımızda ağırladık.

* Ülkelerinde yaşanan yeni Koronavirüs vakasından ötürü üzüntülerimizi dile getirdik, komşu iki ülke olarak aldığımız tedbirleri istişare ettik.

CORONA VİRÜSÜNDE BUGÜN NE OLDU?

Güney Kore, İtalya ve İran’da görülen çok sayıda Corona virüsü vakasının ardından hastalığın Çin’de başlayıp yıkıcı ve ölümcül etkileri olan küresel çaplı bir salgına dönüşeceği endişesi giderek artıyor. Çin’de şimdiye kadar Corona virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin geçtiğimiz 24 saat içerisinde 158 kişi artarak 2,619’a yükselirken toplam vaka sayısı 79.360 olarak açıklandı.

Covid-19 ismi verilen salgında 25 bin 44 kişinin de tedavi edildiği açıklandı. Söz konusu sayılara göre son 24 saatte, virüs nedeniyle 158 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı da 593 arttı.

Orta Doğu'da corona virüsü paniği! İlginizi Çekebilir Orta Doğu'da corona virüsü paniği!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara Birleşik Arap Emirlikleri Çin Corona Fahrettin Koca Güney Kore Irak İran İsrail İtalya Kore Lübnan Orta Doğu Sağlık Sağlık Bakanı sosyal medya söz Türkiye Twitter Umman
Loading...