7 milyarı geçti, en çok izlenen video oldu

Bunun adı rekor! Youtube'da bir çocuk şarkısı, tüm zamanların en çok izlenen şarkısı olan Despacito'yu geçerek 7 milyar görüntülenmenin üzerine çıktı.

Güney Koreli Pinkfong şirketi tarafından kaydedilen çocuk şarkısı Baby Shark (Bebek Köpek Balığı) Youtube’da şimdiye kadar en çok izlenen video olmayı başardı. 7 milyarın üzerinde görüntülenmeye ulaşan video, Porto Rikolu popçu yıldızlar Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin 2017’de çıkarttığı single’ı Despacito’yu geride bırakmış oldu.

Şarkı, Koreli-Amerikan şarkıcı Hope Segoine tarafından kaydedildikten sonra dünya çapında ünlendi. Pinkfong eğitim şirketi tarafından üretilen ve yayınlanan bu şarkı önce güneydoğu Asya’da sonra da ABD’de ve son olarak da Avrupa’da viral olmayı başardı. Birleşik Krallık’ta single listesinde 6. sıraya çıkan şarkı, ABD’de ise 32. sırada.

YouTube'un kararı iPhone kullanıcılarını sevindirdi İlginizi Çekebilir YouTube'un kararı iPhone kullanıcılarını sevindirdi

Sadece 1 dakika 21 saniye uzunluğundaki nakaratı sayesinde akıllarda kalmayı başaran şarkı, corona virüsü salgını sırasında el yıkamayı teşvik eden başka bir şarkıyla birleştirilmiş.

TELİF DAVASI SÜRÜYOR

Öte yandan Baby Shark şarkısının anonim olduğu ve Pinkfong’a ait olmadığı öne sürülüyor. Şirkete 2019 yılında 2011 yılında benzer bir şarkıyı yazan ve telif hakkını elinde tutan Jonathan Wright tarafından dava açıldı. Ancak davayla ilgili sonuç henüz açıklanmadı.

Geçen ay Oklahoma’da bir hapishanenin mahkumları kelepçeledikten sonra 2 saat boyunca bu şarkıyı dinlemeye ve ayakta durmaya zorladıkları iddia edildi. Bölge savcısı David Prater, tekrarlanan şarkının, “Büyük olasılıkla zaten acı çeken mahkumlar üzerinde aşırı duygusal stres” oluşturacağını söyledi.

ABD Asya Avrupa Bebek canlı canlı yayın Çocuk Corona dava Dünya iOS iPhone köpek köpek balığı Porto şarkı YouTube
Loading...