Aliyev’den Ermenistan açıklaması: Acınası durum…

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'da ordunun Başbakan Nikol Paşinyan'a yaptığı istifa çağrısı ardından başlayan olaylara ilişkin ilk kez konuştu. Aliyev, "Ermenistan hiçbir zaman bu kadar acınası durumda olmamıştı" dedi.

Aliyev’den Ermenistan açıklaması: Acınası durum…

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a yaptığı istifa çağrısı ardından başlayan olaylara ilişkin açıklamada bulundu.

Aliyev, şehit aileleri ve gazilere daire takdim töreninde yaptığı konuşmada, Ermenistan’da neredeyse her gün iç çatışmaların yaşandığını, demokrasi ilkelerinin hiçe sayıldığını kaydetti.

Aliyev açıklamasında “Ermenistan hiçbir zaman bu kadar acınası durumda olmamıştı. Onları bu duruma sokan liderleridir, hem ülkeyi 20 yıl yöneten Koçaryan-Sarkisyan rejimi hem de onlardan sonra gelen yönetim” ifadelerine yer verdi.

Ermenistan Ordusu: Başbakan istifa etsin İlginizi Çekebilir Ermenistan Ordusu: Başbakan istifa etsin Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki esir takası görüntüleri yayınlandı İlginizi Çekebilir Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki esir takası görüntüleri yayınlandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...