Sözcü Plus Giriş

Güney Kıbrıs’ta mutasyonlu corona virüsü tespit edildi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İngiltere’de ortaya çıkan Covid-19’un yeni türünün 12 kişide tespit edildiği duyuruldu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 20:20, 03/01/2021
Güney Kıbrıs’ta mutasyonlu corona virüsü tespit edildi

İngiltere'de ortaya çıkan ve daha bulaşıcı olan Covid-19'un yeni türü Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) sıçradı. GKRY Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İngiltere'de ortaya çıkan Covid-19'un yeni türünün 12 kişide tespit edildiği duyuruldu.

Bakanlık, yeni türün İngiltere merkezli Nöroloji ve Genetik Enstitüsünün GKRY'deki 19 vakadan topladığı numuneler üzerinde yaptığı özel taramanın ardından 12 kişide yeni türün tespit edildiği aktarıldı.

Covid-19'un yeni türünün GKRY'de tespit edilmesinin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) tedbir amaçlı bir dizi yeni önlem alması bekleniyor. (İHA)

İlginizi Çekebilir'Mutasyona uğrayan virüs daha tehlikeli''Mutasyona uğrayan virüs daha tehlikeli' İlginizi Çekebilir'Herkes bir test tüpü ve herkes değişik mutasyonlar yaratıyor''Herkes bir test tüpü ve herkes değişik mutasyonlar yaratıyor' İlginizi ÇekebilirListeye Türkiye de eklendi... Mutasyonlu virüs 33 ülkeye yayıldıListeye Türkiye de eklendi... Mutasyonlu virüs 33 ülkeye yayıldı
Yayınlanma Tarihi:20:19,