İtalya’da son 24 saatte Covid-19 kaynaklı 477 ölüm

İtalya'da son 24 saatte corona virüsü nedeniyle 477 kişi hayatını kaybederken, 16 bin 146 yeni vaka tespit edildi. Yeni kısıtlamalarla ilgili genelgeyi imzalayan İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Covid-19 aşı kampanyasında şu ana kadar ülkede 1 milyon kişinin aşılandığını duyurdu.

İtalya’da son 24 saatte Covid-19 kaynaklı 477 ölüm

İtalya Sağlık Bakanlığı, ülkede Covid-19 salgınına ilişkin son verileri açıkladı. Açıklamaya göre, İtalya'da son 24 saat içinde 16 bin 146 yeni Covid-19 vakası tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 2 milyon 352 bin 423'e ulaştı.

Son 24 saat içinde 477 kişinin pandemi nedeniyle hayatını kaybettiği ülkede virüs kaynaklı toplam can kaybı sayısı da 81 bin 325'e yükseldi. İtalya’da yoğun bakımdaki Covid-19 hastası sayısı ise 35 azalarak 2 bin 522'ye düştü. Öte yandan 18 bin 979 kişinin ise iyileştiği aktarıldı.

3 YERDE KIRMIZI BÖLGE UYGULAMASINA GİDİLİYOR

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yarından itibaren geçerli olacak kısıtlamalarla ilgili genelgeyi imzaladı. Yeni kısıtlamalara göre bulaşma endeksi Rt değeri 1.25 üzerinde olan Lombardiya, Sicilya ve Bolzano ‘kırmızı bölge’ statüsünde olacak. Rt değeri 1 ila 1.25 arasında olan 12 bölge turuncu, Rt değeri 1'in altında olan 6 bölge ise kısıtlamaların en düşük düzeyde olacağı sarı bölge olarak ilan edilecek.

5 Mart’a kadar geçerli olacak kısıtlamalar dahilinde bölgeler arası seyahate sadece zorunlu hallerde izin verilecek. Yeni kısıtlamalar çerçevesinde kafelerin paket servis için daha önce 22.00 olarak belirlenen kapanış saati 18.00’a çekilirken, restoranlar ise 22.00’a kadar paket servis yapmaya devam edebilecek.

İtalya Yüksek Sağlık Kurumu, ülke genelinde bulaşma endeksi Rt değerinin 1,09 olduğunu açıkladı. Kurum, Rt değerindeki yükselişe ilişkin olarak “Salgının kontolden çıkma riski artıyor” uyarısında bulundu.

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Covid-19 aşı kampanyasında şu ana kadar ülkede 1 milyon kişinin aşılandığını duyurdu. Conte, İtalya’nın aşılama sayısında Avrupa Birliği ülkeleri arasında birinci sırada olduğunu vurguladı. (İHA)

Erdoğan, İtalya Başbakanı Conte ile telefonda görüştü İlginizi Çekebilir Erdoğan, İtalya Başbakanı Conte ile telefonda görüştü

İtalya'da 'sivil itaatsizlik' kararı! Binlerce restoran kepenk açacak İlginizi Çekebilir İtalya'da 'sivil itaatsizlik' kararı! Binlerce restoran kepenk açacak Pfizer/BioNTech aşısını olan 24 kişi öldü İlginizi Çekebilir Pfizer/BioNTech aşısını olan 24 kişi öldü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Avrupa Avrupa Birliği Belçika BioNTech Corona Covid-19 Cuma Cumhurbaşkanı İtalya Norveç Ölüm Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Sağlık Bakanlığı TAyyip Erdoğan
Loading...