Japonya’da internet kafede rehine krizi: 24 saattir çalışanı alıkoydu

Japonya’da internet kafe çalışanı ile birlikte kendisini odaya kilitleyen şahıs, 24 saati aşkın süredir ikna edilmeye çalışılıyor.

Japonya’da internet kafede rehine krizi: 24 saattir çalışanı alıkoydu

Japonya’nın başkenti Tokyo yakınlarındaki Saitama eyaleti güne rehine krizi haberi ile uyandı. Bir internet kafe çalışanının, dün saat 14.00 sularında kimliği açıklanmayan 40’lı yaşlardaki bir müşteri tarafından rehin alındığı açıklandı.

20’li yaşlardaki kafe çalışanın ve kendisini ses yalıtımı ile kabin kilidi bulunan odaya hapseden şahsı ikna çabaları gün boyu sürerken, bina çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

TALEPTE BULUNMADI

Rehin alınan kafe çalışanına bir zarar vermediği tahmin edilen şahsın polisten özel bir talepte de bulunmadığı öğrenildi. Şahsın, silahlı olup olmadığının da bilinmediği kaydedildi.

Japonya'da dinlenmek hatta gecelik konaklama yapabilmek için dahi kullanılabilen internet kafeler, oda şeklinde ayrılmış bağımsız bölümlerden oluşuyor. Konfor amaçlı ses yalıtımı yapılan odaların bazıları içeriden kilitlenebiliyor.

Japonya'daki dev Budist tanrıça heykelinin yüzüne maske yerleştirildi İlginizi Çekebilir Japonya'daki dev Budist tanrıça heykelinin yüzüne maske yerleştirildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...