Macron, telefonuna sızıldığı şüphesiyle telefonunu ve hattını değiştirdi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail merkezli NSO Group tarafından geliştirilen Pegasus yazılımı ile telefonunun dinlendiğine ilişkin iddiaların ardından cep telefonunu ve hattını değiştirdi.

Macron, telefonuna sızıldığı şüphesiyle telefonunu ve hattını değiştirdi

Geçtiğimiz günlerde, İsrail merkezli NSO Group tarafından geliştirilen “Pegasus” casus yazılımı kullanılarak dünya genelinde 50 binden fazla kişinin telefonunun hedef alındığı ortaya çıkmıştı.

Fransa merkezli Le Monde gazetesi, Pegasus casus yazılımı kullanılarak Fas hükümetinin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a ait akıllı telefonu gözetlediğini iddia etmişti. Macron, Pegasus yazılımı ile telefonunun dinlendiğine ilişkin iddialar henüz kanıtlanmamış olsa da tedbir olarak cep telefonunu ve hattını değiştirdi.

Macron’a ait 2 iPhone, 1 Samsung ve 1 Teorem olmak üzere toplam 4 telefon bulunurken, telefonlardan hangisinin kullanımına son verildiği açıklanmadı. Macron'un telefonuna sızılıp sızılmadığını belirlemek için çalışmaların hala devam ettiği ve güvenlik protokollerinin güçlendirildiği bildirildi.

İsrail'in casus yazılımı Dubai prenseslerini de takip etmiş İlginizi Çekebilir İsrail'in casus yazılımı Dubai prenseslerini de takip etmiş Türkiye de aralarında! Casusluk skandalı için soruşturma başlatıldı, üst düzey ekip oluşturuldu İlginizi Çekebilir Türkiye de aralarında! Casusluk skandalı için soruşturma başlatıldı, üst düzey ekip oluşturuldu Casus yazılım skandalı büyüyor: 'Kesinlikle şok edici gerçekler...' İlginizi Çekebilir Casus yazılım skandalı büyüyor: 'Kesinlikle şok edici gerçekler...'

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...