Ürdün’de kritik kare: Kral ile veliaht prens ilk kez aynı karede

Ürdün Kralı 2. Abdullah ve eski Veliaht Prensi Hamza bin Hüseyin, ev hapsi krizinin ardından Ürdün'ün bağımsızlık günü kutlamalarında ilk kez birlikte görüntülendi.

Ürdün’de kritik kare: Kral ile veliaht prens ilk kez aynı karede

Ürdün’de Kral 2. Abdullah ile üvey kardeşi olan ve aynı zamanda bir dönem veliaht prens olarak görev üstlenen Hamza bin Hüseyin, geçen haftalarda yaşanan gerilimin ardından ilk kez kamuoyunun karşısına çıktı.

Ürdün’de eski veliaht prensi Hamza bin Hüseyin, ev hapsine alındığını açıklayıp, yönetimi yolsuzluk ve beceriksizlikle suçlamıştı. Ürdün’de “Ülkenin istikrarına tehdit oluşturduğu gerekçesiyle” 20 kişinin gözaltına alındığını ve Kral 2. Abdullah’ın kardeşi Prens Hamza bin Hüseyin’in de Amman’daki evinde gözetim altında tutulduğu belirtilmişti.

Filistin, Mısır, Irak, Kuveyt, Bahreyn, Lübnan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Körfez İşbirliği Konseyi (KİK), ülke güvenliği ve istikrarının korunması için alınan tüm kararlarda Ürdün’ü desteklediğini açıklamıştı.

Yaşananların ardından Ürdün kralına ve ülkesine bağlılık sözü veren eski veliaht prens Hamza bin Hüseyin ile Kral 2. Abdullah, Ürdün’ün bağımsızlık günü kutlamaları dolayısıyla kamuoyunun karşısına çıktı.

Ürdün'de kriz sonrası Kral Abdullah'tan açıklama İlginizi Çekebilir Ürdün'de kriz sonrası Kral Abdullah'tan açıklama Ürdün'de darbe girişimi... 8 soruda Ürdün'deki gerilimin detayları İlginizi Çekebilir Ürdün'de darbe girişimi... 8 soruda Ürdün'deki gerilimin detayları Ürdün'de eski veliaht prens gözaltına alındı İlginizi Çekebilir Ürdün'de eski veliaht prens gözaltına alındı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...