15 Temmuz’da bankalar açık mı? Bugün eczaneler ve hastaneler açık mı?

15 Temmuz'da bankalar, eczaneler ve hastaneler resmi tatil olması nedeniyle kapalı olacak. Resmi tatil takvimi içerisinde de yer alan bu gün de diğer tatil günlerinde olduğu gibi kamu kurum ve kuruluşları hizmet vermeyecek.

15 Temmuz’da bankalar açık mı? Bugün eczaneler ve hastaneler açık mı?

15 Temmuz’da 2016 yılında FETÖ tarafından darbe girişiminde bulunulmuş ve birçok vatandaş hayatını kaybetmişti. Resmi tatil takvimi içerisinde de yer alan bu gün çeşitli etkinliklerle yurdun birçok yerinde kutlanacak ve hayatını kaybedenler anılacak. 15 Temmuz günü resmi kurumlar kapalı olacak. Vatandaşlar “15 Temmuz’da bankalar, hastaneler ve eczane açık mı?” sorusunun yanıtını araştırmaya başladı.

15 TEMMUZ’DA BANKALAR, PTT, HASTANELER, ECZANELER AÇIK MI?

– 15 Temmuz’da hastanalerde poliklinik hizmetleri olmayacak. Bunun yanıda hastanelerin acil servisleri açık kalmaya devam edecek.

– Eczaneler kapalı olacak, nöbetçi eczaneler çalışacak.

– 15 Temmuz’da bankalar da kapalı olacak.

15 TEMMUZ RESMİ TATİL Mİ?

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü, geçtiğimiz dönemlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda resmi tatil olarak ilan edilmişti.

TBMM’de 15 Temmuz tarihinin resmi tatil olarak ilan edilmesiyle ilgili karar şöyleydi;

MADDE 1- (1) Ankara İline bağlı “Kazan İlçesi”nin adı “Kahramankazan” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2- (1) 17.3.1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “ve 1 Mayıs günü” ibareleri “,1 Mayıs günü ve 15 Temmuz günü” olarak ve birinci fıkrasının (C) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“C) 1 Ocak günü yılbaşı tatili, 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü ve 15 Temmuz günü Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü tatilidir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...