Çocuk evleri merkezinde istismar iddiası: 3 çocuk gözaltına alındı

Muğla Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi ilk kabul biriminde 4-5 yaşlarındaki iki çocuğun birbirlerine cinsel münasebetlerde bulunduğu ve çıplak vaziyette görüldükleri, cinsel istismar olayının gerçekleşmesinden sorumlu 3 çocuğun gözaltına alındığı belirtildi.

Çocuk evleri merkezinde istismar iddiası: 3 çocuk gözaltına alındı

Muğla Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü ilk kabul biriminde 4 ve 5 yaşlarındaki 2 çocuğun birbirlerine cinsel davranışlarda bulunduğu öne sürüldü.

Durumu fark eden görevliler kurumun yetkililerine bildirdi. Kurum yetkilileri de polise haber verdi.

Gelen polis ekipleri, cinsel istismar olayından sorumlu olduğu belirtilen M.D.Ç. (15), B.F.Z. (15) ve S.Ş. (12) adlı çocukları gözaltına aldı.

Olayla ilgili Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, olayla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Yağcı, açıklamada şu ifadeleri kullandı:

* 28 Ağustos tarihinde Muğla Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü ilk kabul biriminde 2016 doğumlu A.Ö. ve 2017 doğumlu S.N.K’nin birbirlerine cinsel davranışlarda bulundukları ve çıplak vaziyette görüldükleri, söz konusu cinsel istismar olayının gerçekleşmesinden sorumlu kişilerin 2006 doğumlu M.D.Ç., 2006 doğumlu B.F.Z. ve 2009 doğumlu S.Ş. olduğu kurum amiri tarafından bildirilmesi üzerine öğrenilmiş ve derhal olayla ilgili soruşturma başlatılarak M.D.Ç., B.F.Z. ve S.Ş. gözaltına alınmıştır.

* Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kayıp engelli kıza cinsel istismarda bulunan zanlı serbest bırakıldı! İlginizi Çekebilir Kayıp engelli kıza cinsel istismarda bulunan zanlı serbest bırakıldı!