Eda Nur Kaplan’ı evine bırakan taksici yaşananları anlattı

Ankara’da cinsel saldırıya uğradığı iddiasıyla şikayetçi olduktan sonra bir binanın 15’inci katından atlayarak hayatına son veren Eda Nur Kaplan’ı tecavüze uğradığı günün sabahı kaldığı otelden alıp Keçiören’deki evine bırakan taksici, yaşananları anlattı.

Eda Nur Kaplan’ı evine bırakan taksici yaşananları anlattı

Ankara'da ikamet eden 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan annesine yazdığı mesajın ardından ablasının Çankaya ilçesi Alacaatlı Mahallesi’ndeki evinin penceresinden atlayarak hayatına son vermişti. Eda Nur, canına kıymadan önce ise bir otelde kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdüğü M.A. ile Y.G. hakkında da suç duyurusunda bulunmuş gözaltına alınan M.A. ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Genç kızın cansız bedeni önceki gün toprağa verilirken, şüpheli Y.G.'nin yakalanması içinde çalışmalar devam ediyor. Kaplan'ı tecavüze uğradığı iddia edilen gün kaldığı otelden alarak Keçiören'deki evine bırakan taksi şoförü Ali Usta ise o sabah şahit olduğu anları anlattı.

“ARAÇ İÇERİSİNDE SÜREKLİ AĞLIYORDU”

Eda Nur'un sürekli bir korku içerisinde olduğunu gözlemlediğini söyleyen Taksici Ali Usta şunları söyledi:

* Taksiye binip Keçiören'e doğru gittiğimizde kız araç içerisinde ağlamaya başladı. Ne oldu diye sorduğumda, ‘abi hatırlamıyorum, ne olduğunu hatırlamıyorum. Uyandığımda başımda iki tane kadın vardı. Pavyon muhabbeti yapıyorlardı. ‘Ben anneme ne diyeceğim' diye ağlıyordu.

* Korkmuş durumdaydı. Sarhoştu. İsmini Tayfun olarak bildiğim otel işletmecisi Eda'yı taksiye bindirdi. Adresi ve telefon numarası verdi bana. ‘Keçiören'e götür, bu adrese teslim et' dedi.

* Daha önce hiç görmemiştik Eda'yı otel bölgesinde. Sabaha karşıydı. Araçta tekti. Eda'yı bıraktığımda ablası kapıdan aldı. Ben eve çıkartmadım. Telefon ettik ablasına. Ablası indi teslim aldı. Ablası, ‘ben geldim, sen neden gelmedin' gibi cümleler kurdu.

* Kızın üzerinde hiçbir şey yoktu. Çantasını falan önceden ablası götürmüş. Bilinci yerinde değildi. Araç içerisinde sürekli ağlıyordu. Kolunu kaldıracak hali yoktu. Tuhaftı biraz.

* Belli ki başına bir şey gelmişti. Sabah saat 5 çeyrekti aldığımda. Keçiören'e gitmemiz 15 dakika dahi sürmedi zaten. Ağlamaya başlayınca ne oldu diye sorduğumda ‘bilmiyorum abi' demişti. Günübirlik bir oteldi. İnerken fark ettim, kolunda çizik ya da tırnak izine benzer deri soyulması vardı.

İDDİALARIN ODAĞINDAKİ OTEL KAPI DUVAR

Kaplan'ın kaldığı otelin ise kapıları kilitli halde. Müşterilerin hepsinin tahliye edildiği otelin baş şüpheli durumundaki sahipleri sırra kadem basmış durumda. Şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor. (İHA)

Eda'nın son mesajı 'Anne küçük kızın bazı şeylere dayanamıyor artık' oldu İlginizi Çekebilir Eda'nın son mesajı 'Anne küçük kızın bazı şeylere dayanamıyor artık' oldu İntihar eden 18 yaşındaki Eda Nur'un ifadesi ortaya çıktı İlginizi Çekebilir İntihar eden 18 yaşındaki Eda Nur'un ifadesi ortaya çıktı Bakanlıktan Eda Nur Kaplan açıklaması İlginizi Çekebilir Bakanlıktan Eda Nur Kaplan açıklaması