İngiltere’de vaka sayısı 3 milyonu aştı! Üçüncü aşıya da onay çıktı

İngiltere'de son 24 saatte 59 bin 937 vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 3 milyon 17 bin 409'a ulaştı. 94 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth ve 99 yaşındaki Edinburgh Dükü Prens Philip de corona aşısı olurken ülkede 3. corona aşısına da onay çıktı.

İngiltere’de vaka sayısı 3 milyonu aştı! Üçüncü aşıya da onay çıktı

İngiltere’de yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgınında vaka ve can kaybı sayıları hızla artmaya devam ediyor.

İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 59 bin 937 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 3 milyon 17 bin 409’a ulaştığı belirtildi.

Ülkede Covid-19 nedeniyle son 24 saat içinde bin 35 kişi hayatını kaybederken, toplam can kaybı da 80 bin 868’e yükseldi.

KRALİÇE 2.ELİZABETH KORONA VİRÜS AŞISI OLDU

İngiltere’de Buckingham Sarayı tarafından yapılan açıklamada, 94 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth ve 99 yaşındaki Edinburgh Dükü Prens Philip’e bugün corona aşısı yapıldığı bildirildi. Corona virüsü aşısının Kraliçe ve Prense, Windsor Kalesi’ndeki bir Kraliyet ailesi doktoru tarafından yapıldığı belirtildi.

ÜÇÜNCÜ COVİD-19 AŞISI ONAYLANDI

İngiltere Sağlık Bakanlığı, corona ile mücadele kapsamında Moderna’nın geliştirdiği Covid-19 aşısına onay verildiğini duyurdu. İlk olarak Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği aşı, ardından ise Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından geliştirilen aşı onaylanmıştı.

Moderna’nın korona virüs aşısı, İngiltere’de onaylanan 3. aşı oldu. İngiltere hükümetinin toplamda 17 milyon doz sipariş ettiği Moderna aşısının, ilkbaharda uygulanmaya başlanacağı belirtildi. İHA

İngiltere'de 30 yıldır görev yapan Türk polise imparatorluk ödülü İlginizi Çekebilir İngiltere'de 30 yıldır görev yapan Türk polise imparatorluk ödülü İngiltere nüfusunun yüzde 2'si coronaya yakalandı İlginizi Çekebilir İngiltere nüfusunun yüzde 2'si coronaya yakalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
BioNTech Corona Covid-19 İngiltere korona Polis Sağlık Sağlık Bakanlığı
Loading...