Muğla Datça açıklarında art arda depremler oldu! Son depremler listesi

Muğla'nın Datça ilçesinin açıklarında saat 22:57'de 4.5, saat 23:10'da 3.8, Saat 23:43'te 3.7, saat 00:47'de 3.6 ve saat 02.25'te 4.2 büyüklüğünde depremler ​meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada "Datça ilçesi açıklarında meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" denildi.

Muğla Datça açıklarında art arda depremler oldu! Son depremler listesi

Muğla’nın Datça ilçesinin açıklarında 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre, saat 22:57’de olan deprem, yerin 3.2 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

KANDİLLİ: 4.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE

Kandilli Rasathanesi ise depremin Akdeniz’de, yerin 9.2 kilometre derinliğinde ve 4.8 büyüklüğünde meydana geldiğini duyurdu.

PEŞ PEŞE DEPREMLER

Datça açıklarında saat 23:10’da yerin 7.05 kilometre derinliğinde 3.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Datça açıklarında saat 23:43'te yerin 7.42 kilometre derinliğinde meydana gelen 3.7 büyüklüğünde depremin yanı sıra saat 00:47’de yerin 6.96 kilometre derinliğinde 3.6 büyüklüğünde bir sarsıntı daha gerçekleşti. Datça açıklarında, 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. AFAD verilerine göre, saat 02.25’teki depremin derinliği, 5,59 kilometre olarak belirlendi. Deprem nedeniyle herhangi olumsuzluk bildirilmedi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

Depremle ilgili AFAD’dan yapılan açıklamada “Ege Denizi’nde Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında saat 22.57’de 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

AFAD’ın yeni paylaşımında ise “Geçmiş olsun Muğla. Datça ilçesi açıklarında meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” ifadeleri kullanıldı.

SON DEPREMLER LİSTESİ

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

'Hep söylüyorum, bu iyi değil' diyen Prof. Dr. Naci Görür: Büyük deprem bekliyoruz İlginizi Çekebilir 'Hep söylüyorum, bu iyi değil' diyen Prof. Dr. Naci Görür: Büyük deprem bekliyoruz